El. ME: Holandia gromi Estonię

Memphis Depay

Zgodnie z przewidywaniami, Holandia bez większych problemów poradziła sobie w wyjazdowym pojedynku z Estonią – podopieczni Ronalda Koemana wygrali bowiem w Tallinnie aż 4:0. Bramki dla Pomarańczowych zdobyli Babel (dwie), Depay oraz Wijnaldum.

Do dwóch zmian po porażce z Białorusią doszło w wyjściowej jedenastce reprezentacji Estonii – zamiast Pikka i Vassiljeva mogliśmy oglądać Kallaste i Ainsalu. Trzy korekty po ograniu Niemców zarządził za to Ronald Koeman – miejsca Dumfriesa, de Roona i Promesa zajęli Veltman, Propper oraz Malen.

Zgodnie z planem, od początku spotkania lepiej prezentowali się Pomarańczowi – w trzeciej minucie gry, groźnie, aczkolwiek niecelnie z dystansu uderzał van Dijk, natomiast sześć minut później, swojej okazji nie wykorzystał Veltman, posyłając futbolówkę nad poprzeczkę.

W 17. minucie, podopieczni Ronalda Koemana objęli już jednak prowadzenie – piłkę z prawej strony dograł Blind, a z pięciu metrów Lepmetsa pokonał Babel. Na kolejne sytuacje pod estońską bramką trzeba było poczekać do ostatnich dziesięciu minut pierwszej połowy, ale Lepmets poradził sobie z próbami Wijnalduma i Babela.

Trzy minuty po zmianie stron, Holendrzy dołożyli drugiego gola – tym razem centrę z lewego skrzydła posłał Depay, a po raz drugi na listę strzelców wpisał się Babel, który trafił do siatki głową z ośmiu metrów. W 56. minucie bliski szczęścia był van Dijk, ale obrońca Liverpoolu nieznacznie pomylił się uderzając głową po centrze z rzutu rożnego.

Ostatni kwadrans spotkania rozpoczął się od trzeciego gola dla Oranje – piłkę z głębi pola posłał de Ligt, natomiast precyzyjnym uderzeniem z linii pola karnego popisał się Depay. Trzy minuty przed końcowym gwizdkiem, wynik na 4:0 ustalił Wijnaldum, który skorzystał z centry Depay’a z rzutu wolnego.

Estonia – Holandia 0:4 (0:1)