Lyon z pierwszą porażką w Montpellier

Ligue 1
Obserwuj nas w
Na zdjęciu: Ligue 1

W jedynym wtorkowym boju w ramach trzeciej kolejki francuskiej ekstraklasy Montpellier HSC pokonało na swoim stadionie 1:0 zawodników Olympique Lyon. Jednocześnie team z departamentu Rodan doznał pierwszej porażki w sezonie 2019/2020.

Gospodarze przystępowali do swojej potyczki po zremisowanym boju z Girondins Bordeaux (1:1). Tymczasem zawodnicy Les Gones ostatnio bez kłopotu rozprawili się z Angers SCO (6:0). Warto dodać, że liończycy liczyli na zrównanie się punktami z prowadzącym w tabeli Stade Rennes.

Wynik spotkania mógł zostać otwarty w 37. minucie, gdy przed szansą zdobycia bramki z rzutu karnego stanął Andy Delort. Intencje zawodnika Montpellier wyczuł jednak Anthony Lopes. W każdym razie pięć minut później gospodarze zdołali wyjść na prowadzenie. Arnaud Souquet popisał się mocnym strzałem sprzed pola karnego, pokonując golkipera rywali.

W drugiej połowie sytuacja gości jeszcze bardziej się skomplikowała, bo czerwoną kartkę za niesportowe zachowanie otrzymał Youssouf Kone, który głową uderzył jednego ze swoich przeciwników. Jednocześnie ekipa ze Stadion Parc Olympique Lyonnais musiała kończyć zawody w zdekompletowanym zestawieniu.

Do końca spotkania rezultat boiskowej rywalizacji już się nie zmienił. Tym samym ekipa Michela Der Zakariana odniosła swoje pierwsze zwycięstwo w trakcie trwającej kampanii Ligue 1. W najbliższą sobotę Montpellier w delegacji zagra z FC Nantes, a OL zmierzy się u siebie z Żyrondystami.

Montpellier HSC – Olympique Lyon 1:0 (1:0)

1:0 Souquet 42′