EL. LE: Przekonująca wiktoria Byków

Andrea Belotti
Obserwuj nas w

Jednostronny przebieg miał ostatni czwartkowy bój w ramach eliminacji Ligi Europy, w którym Torino Fc pewnie 5:0 pokonało Szachtior Soligorsk. Tym samym drużyna z Półwyspu Apenińskiego wykonała milowy krok w kierunku awansu do kolejnej fazy rozgrywek.

Przedstawiciel Serie A przystępował do potyczki z drużyną z Białorusi w roli zdecydowanego faworyta. Jak się okazało po ostatnim gwizdku sędziego, piłkarze Byków nie zawiedli, odnosząc przekonujące zwycięstwo.

W pierwszej połowie ekipa z Piemontu strzelił dwa gole. Na prowadzenie turyńczycy wyszli już w drugiej minucie, gdy Andrea Belotti strzałem głową pokonał golkipera rywali. Z kolei w 15. minucie prowadzenie Byków podwyższył Armando Izzo. Jednocześnie na przerwę Torino schodziło z dwubramkową zaliczką.

W drugiej części rywalizacji dzieło zniszczenia dokończyli Włoch Belotti, Lorenzo De Silvestri i Kevin Bonifazi. Napastnik Il Toro wykorzystał rzut karny, z kolei pozostała dwójka do bólu wykorzystała błędy defensywy rywali. Tym samym team z Włoch wygrał swój mecz 5:0.

Torino FC – Szachtior Soligorsk 5:0 (2:0)

1:0 Belotti 2′