El. LE: Wysoka wygrana Espanyolu

Liga Europejska
Liga Europejska Na zdjęciu: Liga Europejska

Espanyol Barcelona jest już praktycznie jedną nogą w trzeciej rundzie eliminacyjnej Ligi Europy. W czwartkowy wieczór drużyna ze stolicy Katalonii pewnie 4:0 pokonała islandzki Stjarnan.

Spotkanie od początku toczyło się pod dyktando gospodarzy, którym jednak w pierwszej połowie nie udało się znaleźć sposobu na defensywę przeciwnika. W efekcie na przerwę obie jedenastki schodziły przy bezbramkowym rezultacie.

W drugiej połowie “worek z bramkami” się rozwiązał. W 49. minucie prowadzenie dla Espanyolu uzyskał Facundo Ferreyra, który uderzeniem głową wykorzystał precyzyjne dośrodkowanie z lewego skrzydła.

W 57. minucie ten sam zawodnik po raz drugi wpisał się na listę strzelców, tym razem trafiając do siatki z czterech metrów po zgraniu piłki głową przez kolegę z zespołu.

Trzy minuty później padła trzecia bramka dla Espanyolu. Tym razem bramkarza islandzkiego zespołu mocnym uderzeniem z kilkunastu metrów pokonał Borja Iglesias. Napastnik gospodarzy osiem minut później ustalił również wynik meczu na 4:0, wykorzystując podanie piętą swojego partnera.

Espanyol Barcelona – Stjarnan 4:0 (0:0)

1:0 Ferreyra 49′
2:0 Ferreyra 57′
3:0 Iglesias 60′
4:0 Iglesias 68′

Espanyol: D. Lopez – J. Lopez, Marmol, Naldo, Pedrosa (74′ Didac) – Melendo, Sanchez (54′ Roca), Darder, Granero (54′ Lej) – Ferreyra, Iglesias

Stjarnan: Bjornsson – D. Laxdal (64′ Runarsson), Gudjonsson, J. Laxdal, Rauschenberg, Aegisson – Ragnarsson, Hauksson (84′ Fodilsson), Hedinsson, Halldorsson – Hafsteinsson (46′ Baldvinsson)