El. LE: Wilki bliżej kolejnej rundy

Liga Europejska
Liga Europejska Na zdjęciu: Liga Europejska

Duży krok w kierunku awansu do kolejnej rundy eliminacyjnej Ligi Europy zrobili w czwartek piłkarze Wolverhamptonu Wanderers, którzy u siebie pokonali 2:0 jedenastkę Crusaders.

W roli zdecydowanego faworyta do dwumeczu przystępowały oczywiście Wilki. Rywale z Irlandii Północnej nie zamierzali jednak ułatwiać im zadania.

Wolverhampton zdołał wyjść na prowadzenie w 37. minucie. Po dośrodkowaniu z prawej strony boiska, piłka trafiła prosto na nogę ustawionego na jedenastym metrze Joty, który ładnym uderzeniem nie dał szans bramkarzowi.

Jota jeszcze przed przerwą mógł podwyższyć na 2:0, ale nie zdołał wykorzystać sytuacji sam na sam z bramkarzem rywali. Ostatecznie w pierwszej połowie wynik nie uległ zmianie.

W drugiej odsłonie spotkania kibice długo nie oglądali kolejnych bramek. Dopiero w samej końcówce gospodarze podwyższyli na 2:0. W doliczonym czasie gry drugiego gola zdobył Vinagre.

Wolverhampton Wanderers – Crusaders 2:0 (1:0)