ICC: Skromna wiktoria Bayernu nad Milanem

Krzysztof Piątek

Jeden gol zdecydował o wyłonieniu zwycięzcy w ramach rywalizacji w Międzynarodowym Turnieju Mistrzów, w którym Bayern Monachium mierzył się z AC Milanem. Ostatecznie górą byli zawodnicy mistrzów Niemiec, którzy trafienie na wagę wygranej zaliczyli w doliczonym czasie pierwszej połowy meczu.

Z punktu widzenia polskich kibiców spotkanie na Children’s Mercy Park zapowiadało się bardzo ciekawie. Wszak szeregi monachijskiej ekipy reprezentuje Robert Lewandowski, a w zespole z Lombardii był Krzysztof Piątek. Ostatecznie jednak tylko ten drugi grał, zaliczając cały mecz.

Pierwsza groźna sytuacja miała miejsce w 24. minucie, gdy przed szansą zdobycia bramki stanął Daniele Maldini. 17-latek otrzymał dokładne podanie z boku boiska, po czym oddał strzał, ale fatalnie spudłował. Tym samym wynik nie uległ zmianie.

Kolejną szansę na zdobycie bramki Milan miał w 31. minucie, gdy ładnym płaskim dośrodkowaniem w pole karne rywali popisał się Davide Calabria. Na nieszczęście dla Rossonerich żaden z zawodników tej ekipy nie sięgnął piłki, więc wciąż miał miejsce rezultat 0:0.

Z kolei w czwartej minucie doliczonego czasu pierwszej odsłony miała miejsce odpowiedź Bayernu. Po zagraniu Joshuy Kimmicha na listę strzelców wpisał się Leon Goretzka, więc na przerwę w lepszych nastrojach udali się monachijczycy.

Po zmianie stron do wyrównania starał się doprowadzić między innymi Patrick Cutrone, będąc w sytuacji oko w oko ze Svenem Ulreichem. Górą w tym pojedynku był jednak golkiper ekipy z Bawarii, ratując swoją drużynę przed stratą gola.

Tymczasem w ostatnich fragmentach rywalizacji piłkę do siatki skierował David Alaba. Gol reprezentanta Austrii nie został jednak uznany, więc Bayern wygrał spotkanie tylko 1:0. Team z Niemiec czeka teraz bój z Fenerbahce SK, który będzie miał miejsce 30 lipca. Mediolańczycy natomiast już w niedzielę zmierzą się w Benfiką Lizbona.

Bayern Monachium – AC Milan 1:0 (1:0)

1:0 Goretzka 45+4′