REKLAMA
REKLAMA

Ronaldo nie zostanie oskarżony o gwałt

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: Football Italia  |  23.07.2019 07:58
Ronaldo nie zostanie oskarżony o gwałt

Cristiano Ronaldo  |  fot. Grzegorz Wajda

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Cristiano Ronaldo nie zostanie oskarżony w sprawie gwałtu z udziałem Kathryn Mayorga z 2009 roku, co potwierdziła prokuratora w Las Vegas. Przypomnijmy, że Portugalczyk miał zarzut, który wyszedł z inicjatywy 34-letniej Amerykanki.

Mayorga podobno podpisała z zawodnikiem umowę o zachowaniu ciszy w sprawie, co miało kosztować 375 tysięcy dolarów Ronaldo. Amerykanka mimo wszystko jakiś czas temu skierowała sprawę najpierw do mediów, a następnie na policję, aby ta wszczęła postępowanie karne w sprawie reprezentanta Portugalii.

Tymczasem wczoraj prokuratorzy z hrabstwa Clark wydali oświadczenie, potwierdzające, że sprawa zostanie zamknięta.

„Pomimo upływu czasu policja zbadała zarzuty, ale nie znalazła żadnych dowodów. Tym samym nie będzie złożony akt oskarżenia" - brzmi oficjalny komunikat prokuratury.OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 12 komentarzy

PerSempreMilan | 23.07.2019 10:00

Ehh i znowu sędziów opłacili.. na boisku i poza to samo :p

andi | 23.07.2019 10:40

@Klozet
W ćwierćfinale gra 8 zespołów, więc może być lepszych max 7 drużyn. Ta wiedza jest jednak dla ćwierćinteligenta, a tobie (zamierzone z małej) do niego sporo brakuje.

marcin985 | 23.07.2019 11:43

Kobicom Milanu żal dupe ściska. Idź do klozetu się załatwić.

J_user | 23.07.2019 11:51

@andi - pięknie wychwycone :)

Po przeczytaniu tego newsa tu i na konkurencyjnym portalu, opuszczam ten ściek, babrajcie się sami - nie da się już tu dłużej zaglądać bo człowiek traci szacunek dla ludzkiego gatunku. Normalnym polecam serwis z "meczykami" w nazwie, gdzie dyskusja jest na wyższym poziomie (dla porównania bliźniaczy artykuł do tego), newsy odsiane z plotek, relacje ze spotkań bogatsze - konkurencja nie ma niestety tak rozbudowanej ligi włoskiej, ale wszystko przed nimi. I już żałuję, że to piszę, żeby nie przypełzło tam za chwilę licznie tutejsze mediolańskie ścierwo, choć tam tacy delikwenci są natychmiast wypunktowani i komentarze znikają wyminusowane - jednym słowem można. Tutaj redaktorzy wykonują dużą pracę przy mnożeniu newsów (szacun), nie wykonując tej podstawowej, bez której portal jest kompletnie niestrawny. Pół biedy gdy jakaś przykładowo użytkowniczka jest zwyczajnie pustakiem głupim jak but z lewej nogi ;) bo tacy są wszędzie, ale tu tolerowana jest patologia z największych nizin społecznych - ten adres to obecnie taka piłkarska wersja pato-streamów. Wszystkiego dobrego w nowym sezonie dla juventinich i normalnych kibiców innych drużyn, których było tu sporo, ale milczą zalani tym szlamem.

PerSempreMilan | 23.07.2019 12:56

Marcinku przecież to dla beki:p
Więcej dystansu, a ten klozet to marny troll

andi | 23.07.2019 13:19

Klozet
Palnij się w czoło i będzie wesoło.

JPMagik | 23.07.2019 14:57

Fakt J. Ja chociaż mało pisze to na tej stronie jestem kilka razy dziennie. Już od dawna omijam komentarze właśnie z powodu tego całego chamstwa i trolingu. Fajnie jest poczytać opróćz newsów opinie zagorzałych kibiców nawet tych z drużyn przeciwnych ale pod warunkie że posty są konstruktywne. NIestety tutaj chyba ponad połowa jest dodawana tylko i wyłącznie aby ubliżać i prowokować.
Poszukam portalu o którym pisałeś bo zastanawiałem się juz nie raz czym mógłbym zastąpić goal.pl
A Klozet? Sama nazwa nicka mówi sama za siebie jest tutaj tylko po to aby zostawić po sobie smród.

ola | 23.07.2019 16:34

I dobrze, jednego debila i marnego prowokatora mniej.

dalmare | 23.07.2019 18:37

Zaskakujące oddalenie oskarżenia, zważywszy że materiały Football Leaks zawierały przyznanie Ronaldo do jego prawnika "wielokrotnie mówiła 'nie' "
(spiegel.de, 28.09.2018 "Sie hat mehrfach Nein und Stopp gesagt").
Mogę tylko przypuszczać, że dowody ze żródeł Football Leaks zostały odrzucone jako uzyskane drogą hakerską.

Moim żródłem wiedzy o oddaleniu jest wczorajszy artykuł as.com :
as.com/tikitakas/2019/07/22/porta da/1563824355_133284.html
pokazujący wydruk decyzji prokuratury, w którym na końcu 3ciego akapitu jest zdanie:
"Ponadto dowód video, pokazujący wzajemne oddziaływanie między ofiarą a sprawcą przed i po rzekomym przestępstwie, z a g i n ą ł ."
("In addition, video evidence, showing interactions between the victim and perpetrator before and after alleged crime, was lost.")

Ostatni akapit decyzji (tu w newsie goal.pl wklejono tylko jej początkową część) mówi: "Na podstawie przeglądu informacji przedstawionych w tym czasie [8.lipca 2019] zarzutów wobec Cristiano Ronaldo napaści na tle seksualnym nie można udowodnić PONAD WSZELKĄ WĄTPLIWOŚĆ."

Konieczność udowodnienia "ponad wszelką wątpliwość" to skarb demokracji. Czasami pozostawia ofiarę przestępstwa bez zadośćuczynienia. Zarzut gwałtu jest bardzo trudny do udowodnienia przez ofiarę. (O ile nie jest ona zbierana w stanie jaki pokazał Gaspar Noé w filmie "Nieodwracalne".)
Widzę jakąś możliwość w sformułowaniu "presented at this time"-  informacje "przedstawione w tej chwili".

dalmare | 23.07.2019 18:44

Do komentarzy powyżej^ :
Trzymam za słowo, iż agresywny użytkownik portalu OPUŚCI GO dla innego forum.
Ciągły strumień agresji firmowany znakiem Juventusu budził odrazę, wywoływał w odpowiedzi agresję atakowanych, i plamił opinię juventinich do których się zaliczam.

pochmurny | 23.07.2019 18:51

Nie mówię, że Ronaldo nie ma niczego za uszami, ale od początku nakręcanie tej afery miało główny cel: zmniejszyć szanse Ronaldo na ZP. Cel został zrealizowany i po aferze. Nie ma nawet aktu oskarżenia (a przecież nawet on nie przesądza o winie). Portugalczyk pokłócił się z Perezem i parasol został częściowo zdjęty.seriea.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy