ICC: Bayern lepszy od Realu, gol Lewandowskiego

Robert Lewandowski

W drugim nocnym starciu czasu polskiego w ramach International Champions Cup piłkarze Bayernu Monachium pokonali 3:1 Real Madryt. Warto zaznaczyć, że jedno z trafień dla mistrzów Niemiec zaliczył Robert Lewandowski. Mecz był rozegrany na stadionie NRG Stadium w Houston.

Monachijczycy przystępowali do swojej potyczki po porażce z Arsenalem FC. Z kolei ekipa ze stolicy Hiszpanii miała nadzieję na zwycięstwo w swoim pierwszym spotkaniu w ramach okresu przygotowawczego do nowego sezonu. Dodajmy, że swój pierwszy mecz w koszulce Królewskich zaliczył Eden Hazard.

Na pierwsze trafienie nie trzeba było długo czekać, bo już w 15. minucie na listę strzelców wpisał się Corentin Tolisso. Francuz na raty pokonał Thibauta Courtoisa, więc na przerwę Bayern schodził z jednobramkowym prowadzeniem.

Na dobre worek z bramkami rozwiązał się natomiast w drugiej odsłonie. Najpierw w 67. minucie kapitan reprezentacji Polski w osobie Lewandowskiego podwyższył prowadzenie mistrzów Niemiec, wykorzystując świetne podanie od Niklasa Süle.

Dwie minuty po trafieniu byłego napastnika Borussii Dortmund do siatki trafił z kolei Serge Gnabry, co sprawiło, że Bayern prowadził 3:0. W kolejnych fragmentach gry czerwoną kartką ukarany został natomiast Sven Ulreich. Tymczasem madrycka ekipa grę w przewadze wykorzystała w 85. minucie, gdy Rodrygo popisał się ładnym golem z rzutu wolnego.

Do końca zawodów wynik nie uległ już zmianie, więc Bayern wygrał 3:1. Odnotujmy, że strzelec drugiego gola dla przedstawiciela Bundesligi zaliczył całą drugą połowę na boisku. Teraz monachijską ekipę czeka starcie z AC Milanem, z kolei Real zmierzy się z Arsenalem FC.

Bayern Monachium – Real Madryt 3:1 (1:0)

1:0 Tolisso 15′
2:0 Lewandowski 67′
3:0 Gnabry 69′
3:1 Rodrygo 85′