Copa America: Argentyna trzecią ekipą turnieju

Paulo Dybala
Obserwuj nas w

W meczu o trzecie miejsce na kończącym się Copa America piłkarze reprezentacji Argentyny pokonali 2:1 Chile. Warto zaznaczyć, że obie ekipy kończyły zawody w zdekompletowanym zestawieniu.

Bardzo ciekawie zapowiadała się mały finał mistrzostw Ameryki Południowej, w którym o trzecie miejsce rywalizowały ze sobą drużyny Albicelestes i ostatnich triumfatorów Copa America. W roli faworyta do swojej potyczki podchodzili podopieczni Lionela Scaloniego.

W pierwszych trzech kwadransach rywalizacji Argentyńczycy dwukrotnie ukąsili swoich rywali. Pierwszy gol miał miejsce bardzo szybko, bo już w pierwszym kwadransie spotkania na listę strzelców wpisał się napastnik Manchesteru City w osobie Aguero. 31-latek wykorzystał sytuację oko w oko z golkiperem rywali.

Tymczasem w 22. minucie prowadzenie ekipy z kraju tanga podwyższył Paulo Dybala. Zawodnik broniący na co dzień barwy Juventusu FC wykorzystał podanie od Giovaniego Lo Celso i Argentyna na przerwę udała się z dwubramkową zaliczką, chociaż w osłabieniu, bo po sprzeczce czerwonymi kartkami ukarani zostali Leo Messi i Gary Medel.

Chjilijczycy do gry wrócili w 59. minucie, gdy rzut karny podyktowany za faul Argentyńczyka Le Celso wykorzystał Arturo Vidal. Tym samym tablica wynikowa wyświetlała rezultat 2:1, co mogło wlać w nadzieje w serca kibiców La Roja na korzystny rezultat.

Losy rywalizacji w 77. minucie mógł rozstrzygnąć Aguero. Zawodnik został obsłużony świetnym podaniem od wprowadzonego niewiele wcześniej Angela Di Marii, ale golkiper drużyny przeciwnej był na posterunku, więc wynik nie uległ zmianie. Mimo wszystko zwycięstwo zaliczyli piłkarze Albicelestes.

Argentyna – Chile 2:1 (2:1))

1:0 Aguero 12′
2:0 Dybala 22′
2:1 Vidal 59′ (k.)