MŚ-20: Ukraina wygrywa w finale!

dodał: Adam Buciński  |  źródło: Mundial.goal.pl  |  15.06.2019 19:55

Reprezentacja Ukrainy U-20  |  fot. Grzegorz Wajda

Reprezentacja Ukrainy wygrała Mistrzostwa Świata do lat 20! W sobotni wieczór udało jej się pokonać Koreę Południową, tym samym zostając najlepszą drużyną młodzieżową na globie. W Łodzi, w wielkim finale, padł wynik trzy do jednego i to nasz wschodni sąsiad może cieszyć się ze zdobytego tytułu.

Pierwsza do ataku ruszyła w tym spotkaniu jednak Korea Południowa, która już w po niespełna pięciu minutach od rozpoczęcia gry prowadziła jeden do zera. Se-yun Kim rewelacyjnie przedarł się w pole karne Ukraińców, gdzie upadł, a sędzia, po obejrzeniu sytuacji na powtórce, podyktował rzut karny. Jedenastkę na gola zamienił zaś Kangin Lee.

W 34. minucie mieliśmy natomiast już jeden do jednego. Vladyslav Supriaga wykorzystał zamieszanie pod bramką Koreańczyków i strzałem z najbliższej możliwej odległości pokonał golkipera drużyny z Azji. Oba zespoły na przerwę schodziły więc przy wyniku remisowym.

Po zmianie stron ponownie na listę strzelców wpisał się Supriaga, który tym razem wykorzystał akcję sam na sam z bramkarzem reprezentacji Korei. Warto wspomnieć, że świetnie podanie zafundował mu w tej sytuacji Yukhym Konoplia.

Na dwadzieścia minut przed końcem gry świetną okazję na strzelenia gola miał Jea-Ik Lee. Jego strzał głową w ostatniej chwili wybronił jednak Andriy Lunin, który popisał się fantastyczną interwencją, wyłapując piłkę w bardzo efektowny sposób.

Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem trzy do jednego. W 89. minucie Giorgi Tsitaishvili popisał się świetnym strzałem w prawy dolny róg bramki, co ostatecznie przypieczętowało losy tego spotkania.

Korea Południowa - Kim 33', Lee Jae-Ik 56', Oh Se-Hun 78'

Ukraina: Lunin - Korniienko, Beskorovainyi, Bondar, Safronov, Konoplia - Buletsa (Kashchuk 88'), Dryshliuk, Khakhlov (Chekh 56'), Tsitaishvili - Supriaga (Sikan 63')

Korea Południowa: Lee - Hwang, Lee, Kim, Lee, Jun (Lee 80') - Kim (Eom Won-Sang 46'), Jung-Min, Cho (Jeon 63') - Lee, Oh

Sędzia główny: Ismail Elfath (Stany Zjednoczone)

Komentarze | 7 komentarzy

Burruchaga | 15.06.2019 20:21

Faworyt (mniej więcej od 1/4) zwyciężył i to zasłużenie, choć bardziej z tych dwóch reprezentacji podoba mi się Korea, zwłaszcza jej lider, który robi przerzuty jak Leo.
U zwycięzców widać dużą pewność siebie u Supriahy, Lunina, dobrą zmianę dał Sikan, ale też trochę surowości, Korea za to potrafi ładnie zdominować grę wieloma podaniami, szkoda że nie decydowali się częściej. Fajna kultura gry, brakowało szczęścia, albo paru centymetrów albo super parada Lunina

Guaje | 15.06.2019 20:40

Akcja bramkowa na 3-1 Tsitaishviliego to prawdziwa wisienka na torcie, mistrzostwo świata, poszedł z takim gazem, z czuciem podał sam do siebie i jeszcze w biegu tak wykończył.
Brawa dla UKR za zasłużony tytuł.
Najlepszy ich zawodnik to Konoplya. (nie mylić z Konoplyanką)
.
Gratulacje dla Kangina za tytuł MVP. Technicznie przerasta wszystkich, mam nadzieję, że władze Valencii siądą za jakiś czas do rozmów o podwyższeniu klauzuli, choć teraz i tak już ma 80 mln.
Korea pokazała kolektyw, ale jeden Kim, strasznie słaby występ, dwie bramki Ukraińców to kryminał w jego wykonaniu. 3 błędy na 2 akcje bramkowe.

PS. Ktoś tu już na początku turnieju napisał że Ukraina będzie mieć złoto. To się nazywa znajomość tematu

WarioR | 15.06.2019 20:45

Kto mówił o zlocie dla Ukrainy?
Brawo dla tego pana.

MoSSu | 15.06.2019 21:44

Ukraina tym zwycięstwem obnażyła kłamstwa powtarzane od lat w Polsce. Że na wschodzie bieda, że nigdy wschód nie dogoni zachodu, że tamci lepsi technicznie, taktycznie a tu cyk, nasz biedniejszy sąsiad zmontował ekipę z własnych młodzieżówek, własnej ligi, bez żadnych farbowanych lisów i zasłużenie wygrał. Brawo.

Tiberinus | 15.06.2019 23:59

Ukraina dobra taktycznie, dojrzała piłkarsko, rzeczywiście trafiło się im chyba dobre pokolenie, dosyć szeroki skład jak na młodzieżówkę,
ale technicznie nie zachwycają akurat. Tutaj Korea, Portugalia, Ekwador.

To że wschód nigdy nie dogoni zachodu to prawda.
Jeszcze w pojedynczym turnieju reprezentacji to możliwe, ale jako coś trwałego nie, na pewno nie w topowej piłce czyli klubowej. Tu przepaść jeszcze będzie się powiększać.

dalmare | 16.06.2019 02:29

Na drodze Ukrainy w fazie ko stała Panama, Kolumbia i Włosi.
Wyeliminowanie tych ostatnich ważyło się w 94' , gdy brazylijscy sędziowie uwzględnili upadek ukraińskiego gracza i anulowali (piękny technicznie) gol Scamakki; mecz ten Włosi okupili kontuzją Pinamontiego i Frattesiego i zmęczeniem, co zmusiło następnie trenera Nicolato do wystawienia rezerw w meczu o 3cie miejsce, przegranym z Ekwadorem. Posypanie się fizyczne Włochów po tym, jak notowali linię wznoszącą aż do meczu wygranego w 1/4 z Mali, pozbawiło nas błysków Pinamontiego i Scamakki we współpracy z Frattesim czy Pellegrinim.
Ukraina wyeliminowała Włochów zamiast błysków demonstrując wytrzymałość i taktykę;  w Finale z Koreą wykorzystała błędy, i zaskakująco zakończyła turniej w 89' kometą Tsitaishviliego, którego z Włochami nie było w składzie.
Do nie podlegających kalkulacji czynników w fazie ko turniejów, jak interpretacje fauli czy wykorzystanie karnych, dochodzą przy młodych wiekowo kategoriach wahania formy. Włosi oczywiście nie pozwolili Ukrainie na tyle co Panama czy Korea, pytanie czy mogli być w Finale- co do techniki tak, pod względem fizycznym nie.

Anallover | 16.06.2019 10:54

"Warto wspomnieć, że świetnie podanie zafundował mu w tej sytuacji Yukhym Konoplia."