REKLAMA
REKLAMA

Man City złożył apelację

dodał: sobmar  |  źródło: BBC  |  06.06.2019 22:37
Man City złożył apelację

UEFA

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Manchester City złożył apelację w Sportowym Sądzie Arbitrażowym (CAS), po tym jak UEFA uznała, że angielski klub złamał przepisy Finansowego Fair Play (FFP). Obywatelom grozi nawet wykluczenie z Ligi Mistrzów, a ich sprawa trafiła do Komisji Kontroli Finansowej Klubów (CFCB).

Mistrzowie Anglii zaprzeczają niezgodnych z prawem działaniom i dlatego odwołali się od decyzji UEFA. Śledztwo w ich sprawie zostało wszczęte, po tym jak gazeta Der Spiegel opublikowała dokumenty, z których wynikało, że Man City sztucznie zawyżyło wartość jednej z umów sponsorskich, wprowadzając w ten sposób w błąd władze europejskiej piłki.

Klub z Etihad Stadium pięć lat temu musiał już zapłacić 49 mln funtów kary za złamanie przepisów UEFA.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 10 komentarzy

Mlecz19 | 07.06.2019 03:02

Szok ! To im coś można zrobić ? Ciekawe co zrobi srep jak go zastopują i nie będzie mógł kupić z 10 chłopa by genialnie wygrać lige

The_Normal_One | 07.06.2019 08:47

Prędzej czy później czeka to każdą szejkową czy oligarchową wydmuszkę.

Anallover | 07.06.2019 10:53

I prawidłowo. Władzom UEFA nic do wydatków klubów.
Jedni wydadzą to drudzy zarobią.
FFP to największe badziewie od czasów wprowadzenia Bosmana,
trzeba to obchodzić ile wlezie.
UEFA klubom nie jest do niczego potrzebna, znajdzie się mnóstwo firm chętnych do zorganizowania im rozgrywek o miano najlepszego w Europie, który jednocześnie zapewni ciekawszy, bardziej sprawiedliwy format i dużo większe zyski, bo UEFA to działa na zasadzie budżetówki i topi kasę gdzie się da. W zamian za głosy.

slawekmat | 07.06.2019 14:35

jedyna kara dla nich to wykluczenie(nie mówię ze tego chce) bo kara finansowa to niewiele zmieni, kara zakazu transferów? ten sezon z takim składem wytrzymają bo i tak skład jest niemal idealny. To co im zrobią?

slawekmat | 07.06.2019 14:38

jakby ich wykluczyli to sie LFC wkurzy bo wtedy City w lidze znów wygra 90% meczy hehe

The_Normal_One | 07.06.2019 15:45

Jakby City zostało wykluczone z LM w najbliższym sezonie, to Guardiola spieprza pierwszym wieczornym lotem do Turynu ;)

mancityfan | 07.06.2019 16:17

The_Normal_One chciałbyś, Guardiola zostaje przynajmniej na jeden sezon , a jak wykluczenia nie będzie to nawet dwa

Mr_Devil | 07.06.2019 17:36

Jest zbrodnia, powinna być kara. Tyle w temacie.

TteamWand | 07.06.2019 20:18

MrDevil
Faktycznie straszna zbrodnia że City chce wydawać setki mln prywatnej kasy gościa którego na to stać.
Właśnie przez takie działania wielu miliarderów(także firm) odpuszcza sobie piłkę.
Przejmujesz taką Celte i masz ochotę wydać 300mln na transfery w dwa lata żeby bić się o top 4. I co? nie możesz bo żeby uczciwie dojśc do takich wpływów które zbilansowały by takie wydatki czeka Cie minimum 5 lat mozolonego inwestowania bez żadnej gwarancji. Ile na dziś mogła by Celta wydać żeby zbilansować to z zyskami ? 20-30 miln ? Nie daje to żadnej gwarancji walki nawet o LE.

Może Idea kiedyś była szczytna bo mnóstwo klubów zadłużało się ale jak zwykle nie poszło to w parze z rozsądkiem.

Jeśli Uefa chce przywrócić piłce jej dawną "romantyczność" to niech skupi się na czymś w rodzaju Salary cap, wprowadzi obowiązkową liczbę wychowanków w kadrze/drużynie czy też reguluje liczbę obcokrajowców.


Takie sukcesy jak ten Ajaxu czy kilka lat temu Monaco powinny być nieodłącznym elementem piłki.

Mr_Devil | 07.06.2019 21:11

@TteamWand
Jeśli już wprowadzono jakieś zasady, powinny być przestrzegane. Szejk miał wystarczająco dużo czasu na wpompowanie ogromnych pieniędzy w City, zrobił to i jak widać dalej kombinują.. Recydywa! ;-)

Po drugiej stronie miasta klub spółka akcyjna notowana na giełdzie.. W pełni transparentna, papiery czyste jak łza, na wszystko musi być pokrycie, biznes w białych rękawiczkach.. Jeśli w miarę szybko nie wrócimy sportowo, pojawią się problemy, nie ma przebacz.. A City w formie jaką przedstawiasz staje się niezatapialne.. W razie potrzeby szejk włącza pompę i załatwione...

Po prostu chodzi o to, żeby była zdrowa konkurencja. W tym przypadku przynajmniej od jakiegoś momentu (szansę dostali..) Jeszcze chwila i takie United, będzie musiało przepraszać, że za sukcesem sportowym przyszedł sukces finansowy, a nie odwrotnie.. W takich teraz żyjemy czasach. System wartości postawiony na głowie.seriea.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy