Lazio remisuje z Bologną, grał Skorupski

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: SerieA.pl  |  20.05.2019 22:22

Łukasz Skorupski  |  fot. Grzegorz Wajda

W ostatnim spotkaniu 37. kolejki Serie A, Lazio zremisowało przed własną publicznością 3:3 z Bolonią. W zespole gości pełne spotkanie rozegrał Łukasz Skorupski.

W pierwszej połowie poniedziałkowego spotkania kibice obejrzeli tylko jedną bramkę. W 14. minucie Lazio na prowadzenie wyprowadził Joaquin Correa, który wykorzystał sytuację sam na sam ze Skorupskim po prostopadłym podaniu Lucasa Leivy.

Początek drugiej połowy był jednak świetny w wykonaniu gości z Bolonii. Najpierw w 50. minucie do wyrównania doprowadził Andrea Poli, który pokonał bramkarza Lazio strzałem z lewej strony pola karnego, a kilkadziesiąt sekund później drugiego gola zdobył Mattia Destro, który niepilnowany przed bramką wykorzystał dogranie Rodrigo Palacio.

Lazio wyrównało jednak w 59. minucie. Polskiego bramkarza pięknym uderzeniem z lewej strony pola karnego pokonał tym razem Bastos. Pięć minut później po raz trzeci skapitulował bramkarz gospodarzy, tym razem po sprytnym uderzeniu Riccardo Orsoliniego z trzech metrów.

Ostatnie słowo w tym meczu należało jednak do Lazio, które w 80. minucie zdobyło trzeciego gola. Skorupskiego bezpośrednim uderzeniem z rzutu wolnego pokonał Sergej Milinković-Savić.

Lazio Rzym – Bologna FC 3:3 (1:0)

1:0 Correa 14'