Tylko remis Romy

dodał: Kamil Krusiński  |  źródło: SerieA.pl  |  18.05.2019 22:34

Claudio Ranieri  |  fot. Sport Pictures

Jak odebrać najlepszy bonus od bukmachera?
Znacznie zmalały dziś szanse Romy na grę w kolejnej edycji Ligi Mistrzów - rzymianie zremisowali dziś bezbramkowo z Sassuolo i tracą do czwartej Atalanty dwa punkty. Ekipa z Bergamo ma jednak przed sobą jeszcze dwa spotkania, podczas gdy piłkarzy Claudio Ranieriego czeka już jedynie pojedynek z Parmą.

Na trzy zmiany po porażce z Torino zdecydował się trener De Zerbi - miejsca Peluso, Bourabii i Sensiego zajęli Rogerio, Locatelli i Djuricić. Również trzech piłkarzy po pokonaniu Juventusu wymienił opiekun rzymian, Claudio Ranieri - zamiast Manolasa, Pellegriniego i Kluiverta mogliśmy oglądać Jesusa, Cristante oraz Undera.

W siódmej minucie gry, pierwszy raz przetestowany został Consigli - z piłką w polu karnym znalazł się Under, ale bramkarz Sassuolo zdołał sparować uderzenie Turka. Siedem minut przed przerwą na uderzenie zza szesnastki zdecydował się Kolarov - futbolówka nabrała jeszcze prędkości po odbiciu się od śliskiej murawy, ale ponownie skuteczną interwencję zanotował Consigli.

Gospodarze obudzili się w samej końcówce i w doliczonym czasie gry byli bliscy otwarcia wyniku - Berardi zagrał w pole karne do Djuricicia, którego uderzenie z ostrego kąta zdołał nogą sparować Mirante. Chwilę później, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, nieznacznie pomylił się Demiral.

W drugą połowę odważniej weszli gospodarze, którzy tuż po przerwie byli bliscy objęcia prowadzenia, ale podania Duncana nie sięgnął Berardi. Kilka minut później bramkarza Romy próbował lobem zaskoczyć Locatelli, ale futbolówka przefrunęła nad poprzeczką. W 55. minucie technicznie uderzał jeszcze Boga, ale również nie zmieścił się w świetle bramki.

Pomimo przewagi Sassuolo, to Roma powinna objąć prowadzenie dwie minuty później - po nieudanym uderzeniu Florenziego futbolówkę kilka metrów przed polem karnym opanował El Shaarawy, który uderzając piłkę z powietrza, posłał ją tuż obok słupka.

W 61. minucie, znów gorąco zrobiło się pod bramką Sassuolo - po centrze Kolarova z lewego skrzydła główkował Cristante, ale świetną interwencją popisał się Consigli. Siedem minut później, Dzeko dograł w pole karne, ale Pastore został zablokowany przez Demirala.

Goście z Rzymu z minuty na minutę byli coraz bliżsi zdobycia gola na 0:1 - po dograniu El Shaarawy'ego, piłka odbiła się od zdezorientowanego Kluiverta i trafiła w słupek bramki Neroverdich. W 86. minucie, po centrze z rzutu rożnego, nieznacznie pomylił się jeszcze Fazio.

W ostatnich minutach piłkarze Romy rozpaczliwie szukali zwycięskiego gola - piłkę do siatki zdołał posłać nawet Fazio, ale gol nie został uznany z powodu spalonego, na którym znajdował się Edin Dzeko.

Kiedy następne mecze?

Rzymianie po dzisiejszym remisie mają już chyba tylko matematyczne szanse na grę w kolejnej edycji Ligi Mistrzów - 65 punktów ma Atalanta, 62 oczka ma Milan i obie drużyny mają do rozegrania jeszcze dwa spotkania, podczas gdy piąta Roma (aktualnie 63 punkty) zagra tylko z Parmą. Sassuolo sezon zakończy konfrontacją z Atalantą.

US Sassuolo - AS Roma 0:0

Magnanelli, Brignola - Zaniolo, Fazio, Jesus, N'Zonzi

Sassuolo: Consigli - Rogerio, Ferrari, Demiral, Lirola - Duncan, Magnanelli, Locatelli (90+2' Adjapong) - Boga (81' Di Francesco), Djuricić (77' Brignola), Berardi

Roma: Mirante - Kolarov, Jesus, Fazio, Florenzi - N'Zonzi, Cristante - El Shaarawy (78' Perotti), Zaniolo (65' Pastore), Under (65' Kluivert) - Dzeko