REKLAMA
REKLAMA

Palermo zostało zdegradowane do Serie C

dodał: Adam Buciński  |  źródło: Football Italia  |  13.05.2019 17:05
Palermo zostało zdegradowane do Serie C

Włochy

Oceń bukmachera i wygraj nagrody!
Palermo zostało zdegradowane do Serie C z powodu nieprawidłowości finansowych - poinformowały właśnie włoskie media. Jest to decyzja FIGC.

Palermo zajęło trzecie miejsce w sezonie 2018/2019 w Serie B. Drużyna z Sycylii nie zawalczy jednak o awans od najwyższej włoskiej klasy rozgrywkowej, gdyż została właśnie zdegradowana do niższej ligi.

Wszystko jest pokłosiem nieprawidłowości finansowych. Klub z Palermo był w ostatnich miesiącach przedmiotem kilku nieudanych przejęć. Według FIGC był to sposób Maurizio Zampariniego, właściciela drużyny, na pranie brudnych pieniędzy.

Klub z Palermo prawdopodobnie odwoła się od tej decyzji. Może to wywołać kolejne komplikacje w kwestii tego, kto zagra w Serie A w przyszłym sezonie. O sytuacji będziemy informować na bieżąco.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 4 komentarze

sortowanie: rosnąco | malejąco

Matixm | 13.05.2019 18:37

Szkoda Palermo. Gdy wydawało się, że po wszystkich szkodach jakie wyrządziły im rządy Zampariniego klub się w końcu ustabilizuje nadchodzi taka wiadomość... Powinni ukarać jego, a nie Palermo.

Rysel | 13.05.2019 23:23

Palermo ma mega potencjał, nie tylko w skali włoskiej. Jedno z największych miast w kraju, do tego super położenie, klimat, atrakcyjność, żyć nie umierać. Oni i Fiorentina wymagają porządnego inwestora a piłkarze będą tam się pchać drzwiami i oknami

milan220 | 14.05.2019 09:23

Nawet stadion maja dobry jak na włoskie standardy , taki w klimacie hiszpańskim jak np Valencia.Coz ale jak rządzi tam taki chory człowiek jak Zamparini to nic nie da się zrobić , inna sprawa że na Sycylii się nie przelewa i wielu stamtąd ucieka , nie wiadomo czy ktoś chciałby w to zainwestować.

Tiberinus | 14.05.2019 21:06

Mniejsze sardyńskie Cagliari jest etatowym uczestnikiem Serie A więc nie widzę przeszkód. Na południu nie ma konkurencji, co innego gdyby temat dotyczył Bolonii.
Ja trzymam kciuki za napływ wielkich pieniędzy do klubów Serie A i budowę nowoczesnych obiektów. Bez różnicy skąd te pieniądze pochodzą ale dla Romy życzę sobie tych szejkow co są w Paryżu.
Niestety biurokracja i mentalność przeszkadza w budowie obiektu Romie czy Violi, w Mediolanie także brak zdecydowaniaseriea.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy