Remis w M’Gladbach, wygrane Wolfsburga i Herthy

Mario Gomez
Obserwuj nas w

Podziałem punktów zakończył się pojedynek dwóch rywali o miejsca premiowane grą w europejskich pucharach – Borussią M’Gladbach i Hannoverem. W innych spotkaniach Hertha pewnie 3:1 pokonała u siebie Stuttgart, a Wolfsburg ograł 2:0 FC Nuernberg.

Po pierwszej połowie spotkania w M’Gladbach zadowoleni mogli być tylko gości, którzy zdecydowanie przeważali i na przerwę schodzili prowadząc 1:0 dzięki trafieniu Kaderabeka. W drugiej odsłonie gospodarze starali się nawiązać walkę i w 72. minucie doprowadzili do wyrównania za sprawą Gintera.

Siedem minut później Hoffenheim ponownie było jednak na prowadzeniu, tym razem po strzale Amiriego. Ostatecznie jednak obie drużyny musiały zadowolić się jednym punktem, po tym jak w 84. minucie wyrównującego gola zdobył Drmić.

Ważne zwycięstwo w walce o europejskie puchary odniósł Wolfsburg, który u siebie ograł 2:0 FC Nuernberg. Na listę strzelców wpisywali się Klaus i Tisserand. Dzięki tej wygranej Wilki awansowały na szóste miejsce w tabeli Bundesligi.

Fatalną serię przerwała Hertha Berlin, która u siebie pewnie 3:1 pokonała Stuttgart, który tym samym praktycznie stracił szanse na opuszczenie strefy spadkowej. Bramki dla gospodarzy zdobywali Ibisević, Duda i Kalou. Goście odpowiedzieli tylko trafieniem Gomeza.

Borussia M’Gladbach – TSG Hoffenheim 2:2 (0:1)
0:1 Kaderabek 32′
1:1 Ginter 72′