Wilki rozbiły Arsenal

Piłka Premier League

W jednym ze środowych zaległych spotkań Premier League, Wolverhampton Wanderers wysoko 3:1 pokonał u siebie faworyzowany Arsenal.

Wynik spotkania w 28. minucie otworzył Ruben Neves, który pięknym uderzeniem z rzutu wolnego pokonał bezradnego Bernda Leno. Wilki nie zamierzały na tym jednak poprzestawać.

W 37. minucie gości po raz drugi w tym meczu zaskoczyli gości. Tym razem do siatki, po strzale głową piłkę skierował Matt Doherty, który wykorzystał precyzyjne dośrodkowanie Jonny’ego Castro. Źle w tej sytuacji zachował się bramkarz Arsenalu.

Leno mógł również znacznie lepiej interweniować w doliczonym czasie gry pierwszej połowy, gdy uderzeniem z lewej strony pola karnego, po indywidualnej akcji, pokonał go Diogo Jota. Tym samym Wolverhampton schodził na przerwę z trzybramkowym prowadzeniem.

W drugiej połowie podopieczni Unaia Emery’ego odpowiedzieli tylko jednym golem. W 80. minucie honorowe trafienie zanotował Sokratis Papastathopoulos, który wykorzystanie dogranie Granita Xhaki.

Po tym spotkaniu Arsenal, na trzy kolejki przed zakończeniem sezonu, zajmuje piąte miejsce w tabeli i ma dwa punkty straty do czwartej Chelsea.

Wolverhampton Wanderers – Arsenal FC 3:1 (3:0)

1:0 Ruben Neves 28′
2:0 Doherty 37′
3:0 Diogo Jota 45+2′
3:1 Papastathopoulos 80′