LE: Valencia postawiła kropkę nad i

Goncalo Guedes

Valencia CF pokonała 2:0 Villarreal CF w rewanżowym spotkaniu w ramach 1/4 finału Ligi Europy. Jednocześnie to zawodnicy Los Che wywalczyli awans do półfinału, wygrywając w dwumeczu z outisiderem La Liga 4:1.

Gospodarze przystępowali do swojej potyczki z dwubramkową zaliczką wypracowaną przed tygodniem, co miało miejsce w doliczonym czasie rywalizacji. Żółta łódź podwodna wierzyła jednak, że uda się jej odwrócić losy dwumeczu, co mogło zwiastować emocje.

Marzenia gości o korzystnym wyniku pękły niczym mydlana bańka w 13. minucie, gdy Valencię na prowadzenie wyprowadził Antonio Latorre. Lewy obrońca Nietoperzy wykorzystał podanie od Goncalo Guedesa, kierując piłkę do siatki po strzale z lewej nogi. Tym samym na przerwę ekipa Marcelino schodziła z jednobramkowym prowadzeniem.

W drugiej połowie gospodarze podwyższyli swoje prowadzenie po pięknym uderzeniu Daniego Parejo z rzutu wolnego. Hiszpan pokonał golkipera rywali strzałem z mniej więcej 28 metrów, co sprawiło, że losy rywalizacji zostały praktycznie przesądzone. W dwumeczu Valencia prowadziło 4:1.

Do końca zawodów wynik już się nie zmienił i z bitwy o Hiszpanię z tarczą wyszła ekipa z siedzibą na Estadio Mestalla, która w kolejnej fazie rozgrywek zagra z Arsenalem FC. Pierwszy mecz z udziałem obu teamów zaplanowany jest już na 2 maja.

Valencia CF – Villarreal CF 2:0 (1:0)

1:0 Lattore 13′
2:0 Parejo 54′