Serie A: Statystyczne ciekawostki po meczach 28. kolejki

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: Opta Sports  |  18.03.2019 11:23

Massimiliano Allegri  |  fot. Grzegorz Wajda

Jak odebrać najlepszy bonus od bukmachera?
W miniony weekend rozegrane zostały mecze 28. kolejki Serie A. Zachęcamy do zapoznania się ze statystycznymi ciekawostkami po tych pojedynkach.

Statystyczne ciekawostki po meczach 28. kolejki Serie A:

6 – Inter jest niepokonani w ostatnich sześciu derbach Mediolanu po raz pierwszy od 1999 roku (10 spotkań)

2'31'' – Matias Vecino zdobył najszybszą bramkę w mediolańskich derbach od kwietnia 2011 roku (Pato dla Milanu po 43 sekundach)

5 – Jose Callejon miał udział przy zdobyciu pięciu bramek w meczach u siebie w 2019 roku (trzy bramki, dwie asysty)

1 – Amin Younes zdobył bramkę po oddaniu pierwszego strzału w Serie A

3 – Luis Alberto był bezpośrednio zaangażowany w zdobycie trzech bramek (2 bramki, 1 asysta) przeciwko Parmie. Tyle samo co w poprzednich 19 meczach Serie A.

2 – Juventus przegrał mecz Serie A co najmniej dwoma bramkami po raz pierwszy od maja 2017 roku (1:3 przeciwko Romie)

10 – Juventus pozwolił rywalom na oddanie 10 strzałów w pierwszych 45 minutach w meczach przeciwko Genoi; to ich najgorszy wynik w pierwszej połowie meczu Serie A od grudnia 2017 roku (13 strzałów w meczu z Napoli)

150 – Domenico Criscito rozegrał swoje 150. spotkanie w Serie A

1 – Przed Erickiem Pulgarem, ostatnim zawodnikiem, który zdobył zarówno bramkę samobójczą, jak i wykorzystał rzut karny w tym samym meczu Serie A był Giuseppe Pancaro Cagliari w meczu z Reggianą w grudniu 1996 roku

6 – Tylko przeciwko Udinese (8) i Cagliari (7) było dyktowanych więcej rzutów karnych niż przeciwko Romie (6) w obecnym sezonie Serie A

8 – Tylko w trzech spotkaniach obecnego sezonu strzelono co najmniej 8 bramek w meczu, wszystkie sytuacje miały miejsce na stadionie Mapei w Sassuolo (Sassuolo – Sampdoria, Sassuolo – Atalanta i Sassuolo – Genoa)

21 & 7 – Fabio Quagliarella ustanowił zarówno rekord bramkowy (21) jak i rekord asyst (7) w jednym sezonie Serie A