Hit kolejki dla Arsenalu!

Emirates Stadium
Obserwuj nas w

W hicie 30. kolejki Premier League, Arsenal przed własną publicznością pokonał 2:0 swojego bezpośredniego rywala w walce o miejsce w pierwszej czwórce ligowej tabeli – Manchester United. Po tym spotkaniu obie drużyny zamieniły się pozycjami w tabeli.

Pierwszą groźniejszą sytuację w niedzielnym hicie stworzyły w 9. minucie Czerwone Diabły. Bliski wyprowadzenia gości na prowadzenie był Lukaku, ale piłka po jego strzale trafiła w poprzeczkę. Tymczasem trzy minuty później piłka wylądowała w bramce strzeżonej przez De Geę. Bramkarza Manchesteru United potężnym uderzeniem z około 25 metrów zaskoczył Granit Xhaka.

W 19. minucie do wyrównania mógł doprowadzić Fred, który uderzył płasko zza pola karnego. Arsenal ponownie mógł mówić o szczęściu, bowiem piłka trafiła w słupek. Przed przerwą okazje mieli również Lukaku i Rashford, ale żaden z nich nie zdołał umieścić futbolówki w siatce.

W drugiej połowie goście nadal szukali okazji do zdobycia bramki, ale w bramce Kanonierów bardzo dobrze spisywał się także Leno. Ataki te nie przyniosły efektów, natomiast w 68. minucie sędzia podyktował rzut karny dla Arsenalu za faul Freda na Lacazette. Jedenastkę spokojnym strzałem wykorzystał Aubameyang.

W tym momencie spotkanie było już praktycznie rozstrzygnięte. Goście nie potrafili w żaden sposób odpowiedzieć i trzy punkty trafiły na konto Arsenalu.

Arsenal FC – Manchester United 2:0 (1:0)