LM: Wielki mecz Ajaksu w Madrycie

Thibaut Courtois

Niezwykły przebieg miało wtorkowe spotkanie w Madrycie, gdzie Real podejmował gości z Amsterdamu. Holenderski zespół okazał się bowiem znacznie lepszy od gospodarzy, strzelając na Estadio Santiago Bernabéu aż cztery gole. Dzięki temu świetnemu występowi to właśnie drużyna Ajaksu awansowała do ćwierćfinałów tych elitarnych rozgrywek.

Bez kompleksów wobec znacznie bardziej utytułowanych kolegów rozpoczęli wtorkowe spotkanie piłkarze z Amsterdamu. Ajax zaatakował Królewskich od samego początku i zdobył gola już w siódmej minucie gry. Jako pierwszy na listę strzelców wpisał się Hakim Ziyech, który wykorzystał prostopadłe podanie od Dusana Tadica, a następnie, wykazując się wielkim opanowaniem, skierował futbolówkę obok lewego słupka.

Dla gości było jednak nadal mało i już w 18. minucie było 0:2. Tym razem kibiców z Holandii uszczęśliwił David Neres, który otrzymał podanie w polu karnym gospodarzsy, a następnie pokonał bramkarza podnosząc piłkę ponad nim. Bezradny Thibaut Courtois mógł mieć pretensje do swoich kolegów z drużyny, którzy zupełnie nie radzili sobie w rozbijaniu ataków Ajaksu Amsterdam.

Pierwsza połowa nie przyniosła nam kolejnych bramek, ale trzeba wspomnieć, że trener Realu musiał zmienić podczas niej aż dwóch zawodników. Najpierw urazu nabawił się Lucas, którego zastąpił Gareth Bale, a następnie, zaledwie kilka minut później, z boiska musiał zejść Junior Vinicius.

Po zmianie stron do znacznie intensywniejszego ataku rzucili się gospodarze, a jako pierwszy swoją szansę miał Marco Asensio. Hiszpan strzelił jednak niecelna, a futbolówka przeleciała obok bramki. Więcej szczęścia mieli za to goście, którzy w 62. minucie zdobyli kolejnego gola! Tym razem szczęściarzem został Dusan Tadic, który sprawił, że Królewscy byli już w naprawdę trudnym położeniu.

W 70. minucie wiarę w awans przywrócił Realowi wspominany wcześniej Marco Asensio. Zawodnik gospodarzy znalazł się na dobrej pozycji do oddania strzału, a następnie przepięknie umieścił piłkę w siatce tuż obok prawego słupka. Radość kibiców na Estadio Santiago Bernabéu trwała jednak zaledwie kilkadziesiąt sekund, gdyż już chwilę później było 1:4, a tym razem na listę strzelców wpisał się Lasse Schone, który świetnie uderzył bezpośrednio z rzutu wolnego.

Kolejnych bramek już na Madrycie nie obejrzeliśmy, ale taki wynik oznacza, że w ćwierćfinałach zagra zespół z Holandii, któremu należą się brawa za tak fantastyczną i widowiskową walkę.

Real Madryt – AFC Ajax 1:4 (0:2)