Inter przegrywa na Sardynii

dodał: Adam Buciński  |  źródło: SerieA.pl  |  01.03.2019 22:26

Luciano Spalletti  |  fot. Stefan Constantin / SportPictures

Oceń bukmachera i wygraj nagrody!
Świetna pierwsza połowa i ogromny niedosyt po drugiej. Tak w skrócie można opisać spotkanie na Sardynii, w którym Cagliari podejmowało gości z Mediolanu. Ostatecznie lepsi okazali się gospodarze, którzy wygrali w stosunku dwa do jednego, oba gole zdobywając w pierwszej części gry.

Już od pierwszego gwizdka sędziego stroną znacznie przeważającą byli Sardyńczycy. Cagliari bardzo szybko wykreowało sobie doskonałe sytuacje bramkowe i ku zdziwieniu komentatorów sportowych to Inter Mediolan był mocno zepchnięty do defensywy. Jako pierwszy gola mógł zdobyć Aruto Ionita, a następnie dobrą okazję miał Darijo Srna. W obu przypadkach zabrakło jednak szczęścia.

Cagliari nacierało jednak z niesamowitą siłą i udało im się wyjść na prowadzenie w 31. minucie meczu. Wtedy to Luca Ceppitelli świetnie wyskoczył w powietrze podczas wykonywania rzutu rożnego, a następnie głową skierował piłkę do siatki, która poleciała tuż przy lewym słupku. Kilkadziesiąt sekund później powinni być zresztą 2:0, ale tym razem swój zespół przed utratą bramki Samir Handanović.

Kilka chwil później dość niespodziewanie doszło do wyrównania. Lautaro Martinez wykorzystał bowiem pierwszą bramkową sytuację Interu i od razu zdobył gola. Radość gości z wyrównania nie trwała jednak zbyt długo, bowiem jeszcze przed przerwą gospodarze zdołali wyjść na prowadzenie. Tym razem na listę strzelców wpisał się Leonardo Pavoletti, dzięki któremu to ekipa Cagliari schodziła do szatni w lepszych humorach. Świetna pierwsza część gry.

W drugiej połowie o gole było jednak znacznie trudniej. Była to przede wszystkim zasługa gospodarzy, którzy przeszli do pozycji defensywnych  i przez 45. minut bronili się przed atakami gośćmi. Inter nie potrafił przełamać obrony Cagliari i pomimo kilku ciekawych prób (m.in. tej autorstwa Matteo Politano) i ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem Sardyńczyków. Co ciekawe, gospodarze mogli jeszcze zdobyć gola na 3:1, ale w doliczonym czasie gry zmarnowali rzut karny.

Inter - Skriniar 29', Vecino 66', Brozovic 71'

Cagliari: Cragno - Pellegrini, Ceppitelli, Pisacane, Srna - Ionita (Padoin 86'), Cigarini (Bradaric 70'), Farago - Barella - Pavoletti, Joao Pedro (Despodov 81')

Inter Mediolan: Handanović - D'Ambrosio, de Vrij, Skriniar, Asamoah (Candreva 83') - Vecino (Valero 68'), Brozović (Ranocchia 87') - Politano, Nainggolan, Perisić - Martinez

Komentarze | 28 komentarzy

Italia00 | 01.03.2019 22:33

Cagliari zagrało dziś świetny mecz. Pierwsza połowa w ich wykonaniu to był bardzo szybki o dobry futbol, natomiast w drugiej bardzo solidna gra w obronie i niewychylanie się ze względu na korzystny wynik.

Bardzo przyjemnie oglądało się dziś Sardyńczyków. Zrobili na mnie ogromne wrażenie.

Fan_Tulipan | 01.03.2019 22:33

Jeszcze będą przepraszać Wandę...

amazon | 01.03.2019 22:37

Nikt nie będzie przepraszał tej pani. Nie wyszło ale póki co jeszcze Milan i Roma muszą wygrać swoje mecze. Do końca sezonu jest sporo kolejek i tak jak Inter został skrzywdzony tydzień temu tak to może zdarzyć się innym zespołom. Piłka w grze...

spor | 01.03.2019 22:39

Boże obyśmy jutro wygrali z Sassuolo :)

sk13 | 01.03.2019 22:39

A przed meczem było pisanie, że jak sędzia nie przeszkodzi to pewne 3 punkty. ;) Chyba, że coś się wydarzyło na początku, który opuściłem lub był karny po ręce Pellegriniego, ale wydaje mi się, że to było trochę przed polem karnym.

Cagliari świetnie wyglądało w pressingu (i momentami sami spod niego bardzo ładnie wychodzili) i zasłużyli na zwycięstwo. Naprawdę mnie zaskoczyli, spodziewałem się murarki przez 90 minut, a tu zagrali jak ekipa walcząca o puchary. Druga bramka piękna, świetny wolej Pavolettiego, który ma już 10 goli, całkiem przyzwoity wynik.

A Inter? Tyle hajsu wydanego na pomocników w ostatnich latach, a nikt tam nie potrafi ciekawie podać do przodu. Mizeria straszna, czy Spaletti ma jakiś pomysł na tę drużynę? Obejrzałem kilka spotkań Interu i żadnego nie zauważyłem, chyba że zaliczymy do tego wpuszczenie Rano i wrzutki na niego. Mogli powalczyć w zimie o Fellainiego, byłoby prościej.

Italia00 | 01.03.2019 22:40

Cagliari zagrało najlepsze spotkanie w sezonie. Jeśli ktoś nie oglądał to niech żałuje. Takiej walki w ich wykonaniu nie widziałem baaardzo dawno.

pochmurny | 01.03.2019 22:45

Z Ranocchcią na ataku Inter do LM prawdopodobnie nie dojedzie. W ogóle trzy ofensywne zmiany: Valero, Candreva, Rannocchia to lekki żart.
Zarząd Interu chyba się przeliczył z Icardim. Myśleli, że uderzą pięścią w stół, a piłkarz podkuli ogon... To nie te czasy. Bardzo trudna sytuacja i źle rozegrana. Icardi traci niewiele. Kolejka chętnych będzie, tak czy siak, duża. Pozycja negocjacyjna Interu spada i facet będzie mógł wynegocjować jeszcze wyższy kontrakt w nowym klubie.
Zachowanie Icardiego złe, ale mówiłem od początku, w imię realizmu należało załagodzić sytuacje. Nawet zgodzić się na żądania odnośnie kontraktu, a w lecie sprzedać za dużą sumę.
Marotta przyszedł posprzątać "stajnie Augiasza", ale się zagalopował, w najgorszym momencie sezonu.
Zresztą czy Icardi jest taki straszny? Jednak został w Interze, który nie grał w LM, a lukratywne oferty były, więc ja tu jakiejś ponadprzeciętnej nielojalności z jego strony nie widzę.
Nikt nie jest ważniejszy od klubu. Jasne, ale tu trzeba kierować się realizmem i bez udziału emocji. Ten kabaret może bardzo słono kosztować Inter.

r.baggio | 01.03.2019 22:46

!Italia00,

co z tego, że 'mecz sezonu'? Fakt faktem - Inter jest ekipą walczącą o LM, baaa, drużyną która miała być na drugim miejscu (a co bardziej optymistyczni twierdzili, że będzie się biła o majstra). Po przeciwnej stronie stanęła drużyna, która patrzy z niepokojem na strefę spadkową.

Inter winien pokazać się z o wiele lepszej strony, a przez większość meczu byli oni stłamszeni przez Cagliari.

spor | 01.03.2019 22:48

Prawie każda wysoka piłka wygrana dzisiaj przez Cagliari

Odet | 01.03.2019 22:53

Wielkie brava dla Cagliari.
Nikt nas się nie boi.
Dziękujemy Wam panowie: Spalletti i Marotta.
Ważne, że Perisic i Brozovic się wreszcie dobrze u nas czują
Pozdr.

RMadridFAN | 01.03.2019 22:55

Brawo Cagliari. Chyba każdy sobie życzy żeby inter wypadł z TOP4.

Italia00 | 01.03.2019 22:58

@r.baggio

Jak rozumiem mecz sezonu? Widziałem kilka spotkań Cagliari, głównie z czołówką ligi i akurat te dzisiejsze spotkanie najbardziej mi się spodobało.

W pierwszej połowie byli przede wszystkim bardzo szybcy. Potrafili kreować jeden atak za drugim i prawda jest taka, że mogli strzelić więcej goli niż te dwa. Poza tym spodobało mi się jak zareagowali na bramkę wyrównującą. Od razu pressing i rzucenie się do przodu. Po prostu odwalili kawał dobrej roboty. Jak zasiadałem do tego meczu to spodziewałem się przewagi Interu i raczej Cagliari, które liczy na remis. Zobaczyłem zespół, który walczył jak lwy i to walczył mądrze, co widać po wyniku.

Italia00 | 01.03.2019 23:04

@r.baggio.

Niewyspany jestem mocno. Przeczytałem zamiast "co z tego, że "mecz sezonu" to "Jak rozumiesz, że to "mecz sezonu" i się zacząłem produkować

Repmal | 01.03.2019 23:11

Kawau
Co ma wspólnego Inter z Piątkiem? można na nich stawiać:)

FCHollywood | 01.03.2019 23:43

Dopuszczałem scenariusz zawalenia meczu, tak jak to mają w DNA - kilka dobrych spotkań i wtopa. Z tym że wtopą miał być remis, a nie porażka.

Ta pierwsza połowa, to Cagliari wyglądało przy nich jak ktoś z trzeciego miejsca, a nie na odwrót.

JohnyKozak123 | 01.03.2019 23:54

Spaletti to poziom Ranierego, czyli wiecznie druhna, nigdy panna młoda, choć Siwy z Leicester majstra zrobił. Inter ma kapitalny skład, nie gorszy niż Juve czy Napoli, a gra taką padakę, że aż oczy bolą. Łysy out!

FCHollywood | 02.03.2019 00:12

Mourinho mógłby ich poukładać, plus sprawa z Icardim potrzebuje szybkiego wyjaśnienia, a nie takie cyrki.

vahuPL | 02.03.2019 08:55

Ja nie wiem co się dzieje z tą drużyną... na papierze wygląda wszystko ok, obrona i bramkarz powinni stopować najlepszych w Europie, a okazuje się, że przeciętniaki z Serie A potrafią im wbić kilka bramek.
to już nawet nie chodzi o to czy się kibicuje Interowi czy ich konkurentom, ale tak nierówna forma - przegrane w słabym stylu ze słabiakami i naprawdę dobre mecze z o wiele mocniejszymi drużynami, np. z Tottenhamem - to też źle świadczy o całej Serie A.
Nudne już się staje to, że Juve nie musi wychodzić z szatni i ma mistrza, a reszta się bije max. o 2 miejsce.

dostojnyfarmata | 02.03.2019 09:01

@VahuPL: obrona i bramkarz zazwyczaj robią robotę. Wczoraj jednak  największa gwiazda tej formacji grała tak jakby jakby się z kimś założył że wtopią.
Strasznie dużo błędów Skriniara. Zagrał jak nie on.

grzwyss | 02.03.2019 09:04

Nie wiem o co chodzi z tym śmianiem się z Ranocchi przy gonieniu wyniku. Tego meczu akurat nie mogłem oglądać, ale w ostatnim w którym Spal tak postąpił, Ranocchia był głównym zagrożeniem. Gdyby padł gol każdy by wychwalał decyzję.

PacekPL | 02.03.2019 10:40

Wynik cieszy teraz czas na Milan :) w meczu Lazio-Milan było widać ze grali na remis i oby teraz zagrali o pkt :)

karpczonisko | 02.03.2019 11:38

Z jednej strony jestem trochę zaskoczony, z drugiej nie. Cagliari jest słabe, ale ma w tym sezonie swoje momenty. W 1 rundzie jak grali z Milanem to podobnie to wyglądało, agresywny, wysoki pressing i 100% waleczność. W rundzie rewanżowej z kolei się Milanowi podłożyli, ale już z Interem zagrali kapitalnie. Hm. Sezon jest jeszcze długi, nie mam zamiaru ferować wyroków bo na miejscach 5-3 różnice punktowe są nieduże, więc jeszcze wiele się może zmienić.

@JohnyKozak123
Inter ma kadręna poziomie Juve i Napoli? Nie żartujmy, Napoli odsadziło całą ligę na długość, a Juventus na całe dwie. Lata zaniedbań i kiepskiego zarządzania w Mediolańskich ekipach zbudowały ogromną przepaść między obecnym mistrzem i wicemistrzem Włoch, że jeszcze gonienie samego Napoli potrwa przynajmniej jeszcze jeden rok. Nie wspominając już o gonieniu Juve...

kuppanjaja | 02.03.2019 13:49

Hahahha No to chyba dzisiaj pożegnanie napletony tripletony z 3, a może i 4 miejscem :D Łysy Lucjano fachman nad fachmany :D