Kolejny wyjazdowy triumf United

Romelu Lukaku
Obserwuj nas w

Ósme zwycięstwo w ósmym wyjazdowym meczu pod wodzą Ole Gunnara Solskjaera odnieśli dziś piłkarze Manchesteru United, którzy zgarnęli komplet punktów na Selhurst Park ogrywając Crystal Palace 3:1 (1:0). Bramki dla walczących o czołową czwórkę gości zdobył Lukaku (dwie) i Young, a po drugiej stronie na listę strzelców wpisał się Ward.

Po wysokim zwycięstwie na King Power Stadium, Roy Hodgson zdecydował się na jedną zmianę w wyjściowej jedenastce – miejsce Sakho zajął Kelly. Trzech korekt po bezbramkowym remisie z Liverpoolem dokonał za to Ole Gunnar Solskjaer – zamiast Herrery, Maty i Rashforda mogliśmy oglądać Dalota, Freda i Alexisa Sancheza.

Na pierwszą wartą odnotowania sytuację trzeba było poczekać nieco ponad dziesięć minut – piłkę w polu karnym Czerwonych Diabłów otrzymał Townsend, który posłał jednak futbolówkę nad poprzeczką.

Niespełna kwadrans przed przerwą, to jednak goście otworzyli wynik meczu – Shaw zbiegł z lewego skrzydła i odegrał do ustawionego przy linii pola karnego Lukaku, a Belg precyzyjnym uderzeniem po ziemi umieścił futbolówkę w siatce. Gospodarze próbowali błyskawicznie odpowiedzieć, ale po centrze Townsenda, w światło bramki nie trafił głową Schlupp.

Druga odsłona mogła rozpocząć się od szybkiego gola dla gości – po centrze Dalota, niecelnie główkował jednak Pogba. W 52. minucie było już jednak 0:2 – po zgraniu piłki głową przez Lindelofa, po raz drugi dzisiejszego wieczoru, na listę strzelców wpisał się Lukaku.

Niespełna kwadrans później, do gry wróciły Orły – lewą stroną w pole karne wpadł Schlupp, a po centrze zawodnika rodem z Ghany, straty gospodarzy zmniejszył Ward. Sześć minut przed końcem, zwycięstwo przypieczętowali jednak goście – Pogba zagrał w pole karne do Younga, a ten strzałem z ostrego kąta ustalił wynik spotkania.

Kiedy następne mecze?

Piłkarze Ole Gunnara Solskjaera kontynuują doskonałe występy na wyjazdach – pod wodzą Norwega, United wygrali ósme (z ośmiu) spotkanie na obiecie przeciwnika. W następnej kolejce Czerwone Diabły podejmą Southampton, a Crystal Palace zmierzy się z Burnley.

Crystal Palace – Manchester United 1:3 (0:1)

0:1 Lukaku 33′
0:2 Lukaku 52′