LE: Okazałe zwycięstwo Interu

Andrea Ranocchia

To był bardzo dobry wieczór dla kibiców Interu Mediolan. Włoski zespół bez żadnych problemów pokonał gości z Austrii, strzelając na swoim stadionie aż cztery bramki. Inter jest więc drugim zespołem z Serie A, który zagra w 1/8 finału Ligi Europy. Kilka godzin wcześniej awans wywalczyło bowiem także Napoli.

Mecz zaczął się dobrze dla gospodarzy bowiem już w 11. minucie gola strzelił Matias Vecino. Zawodnik Interu znalazł się w odpowiednim miejscu w polu karnym rywali i bez żadnego problemu skierował futbolówkę w siatce drużyny z Wiednia. Ta została wcześniej zbyt słabo wybita przez jednego z obrońców.

Kilka chwil później było już 2:0, ale tym razem na listę strzelców wpisał się Andrea Ranocchia. Włoski defensor wykorzystał beznadziejne zachowanie w obronie gości i uderzył po ziemi zza pola karnego. Ku zdziwieniu komentatorów, a także samego bramkarza, piłka wpadła do siatki tuż obok prawego słupka sprawiając, że Rapid stracił praktycznie jakiekolwiek szanse na awans po zaledwie osiemnastu minutach gry.

Kolejne minuty przebiegały jednak w znacznie wolniejszym tempie. Nie oznacza to jednak, że nie zobaczyliśmy żadnej ciekawej okazji bramkowej. Gola najpierw mógł strzelić Andrija Pavlovic, a pod koniec pierwszej połowy swoją szansę miał Antonio Candreva. Obu zawodnikom nie udało się jednak zdobyć gola.

Po zmianie stron bliski zmiany wyniku był Ivan Perisić. Zawodnik Interu popisał się znakomitą indywidualną akcją w 69. minucie spotkania, ale jego futbolówka po jego strzale minimalnie minęła prawy słupek bramki. Chorwacki piłkarz poprawił się jednak kilka chwil później i zdobył gola na trzy do zera.

Na tym mecz się jednak nie zakończył. Ostatniego, czwartego gola, zdobył jeszcze Matteo Politano, który w 87. minucie w doskonały sposób zakończył bardzo ładną, zespołową akcję.

Inter Mediolan – Rapid Wiedeń 4:0 (2:0)

1:0 Vecino 11′
2:0 Ranocchia 18′
3:0 Perisic 80′
4:0 Politano 87′