Wilki wyszarpały punkt

Piłka Premier League

O sporym niedosycie po dzisiejszym meczu na Molineux mogą mówić kibice Newcastle United – popularne Sroki prowadziły 1:0 po trafieniu Isaaca Haydena aż do piątej minuty doliczonego czasu gry, kiedy to punkt ekipie Wolverhampton zapewnił Boly.

Sześciu zmian po pucharowym meczu ze Shrewsbury dokonał w wyjściowej jedenastce Nuno Espirito Santo – miejsca Ruddy’ego, Saissa, Gibbsa-White’a, Costy, Traore i Cavaleiro zajęli Patricio, Moutinho, Neves, Dendoncker, Jota oraz Jimenez. Sroki zagrały za to w identycznym zestawieniu, jak przed tygodniem na Wembley przeciwko Tottenhamowi.

Choć pierwsza połowa spotkania na Molineux toczyła się w całkiem niezłym tempie, to sytuacji podbramkowych było jak na lekarstwo. Dziesięć minut przed przerwą po raz pierwszy poważnie przetestowany został Dubravka, który sparował uderzenie Raula Jimeneza.

Mecz rozkręcił się w ostatnich minutach premierowej odsłony – kilka minut po strzale Jimeneza, Dubravka musiał interweniować jeszcze po tym, jak zza pola karnego przymierzył Jonny. Sroki odpowiedziały sytuacją Rondona, ale Wenezuelczyk nie trafił z ostrego kąta w światło bramki.

Drugą połowę golem mogli otworzyć gospodarze, ale po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, minimalnie niecelnie główkował Doherty. W 56. minucie, na prowadzenie wyszli za to podopieczni Rafy Beniteza – po asyście Schara, strzałem w krótki róg, bramkarza Wilków zaskoczył Hayden.

Piłkarze z Molineux szybko próbowali odpowiedzieć na straconego gola, ale próby Diogo Joty i Dendonckera świetnie wybronił Dubravka. Kiedy wydawało się już, że mecz zakończy się skromnym zwycięstwem gości, Wolves doprowadziło do wyrównania w piątej minucie doliczonego czasu gry – po dosrodkowaniu Adamy Traore błąd popełnił Dubravka, a z najbliższej odległości piłkę do siatki posłał Boly.

Kiedy następne mecze?

Wolverhampton wciąż okupuje wysokie, siódme miejsce – podopieczni Nuno Espirito Santo w następnej ligowej kolejce zmierzą się z Bournemouth. Newcastle, które ma zaledwie jedno oczko przewagi nad strefą spadkową, za dwa tygodnie zagra z Huddersfield.

Wolverhampton Wanderers- Newcastle United 1:1 (0:0)

0:1 Hayden 56′
1:1 Boly 90+5′