Zwycięstwa Lille i Rennes

Lille OSC
Obserwuj nas w
Na zdjęciu: Lille OSC

Piąte z rzędu ligowe zwycięstwo odnieśli dziś piłkarze OSC Lille, którzy ograli na wyjeździe “czerwoną latarnię” Ligue 1, EA Guingamp. Trzy punkty zdobyło dziś także Rennes, które pewnie pokonało Saint-Etienne przed własną publicznością.

Pozycji wicelidera nie zamierzają oddać piłkarze OSC Lille – popularne Dogi przedłużyły serię zwycięstw do pięciu, pokonując na wyjeździe ostatnie w tabeli Guingamp. Tuż po przerwie wynik meczu otworzył Leao, który skorzystał z dogrania Ikone, natomiast w doliczonym czasie gry, celnym strzałem z rzutu karnego zwycięstwo gości przypieczętował Remy.

Na siódme miejsce w ligowej klasyfikacji awansowało Rennes, które wygrało u siebie z Saint-Etienne 3:0. W 21. minucie, po centrze Bourigeauda z rzutu rożnego, prowadzenie gospodarzom dał Niang. Pozostałe gole padły w końcówce – najpierw jedenastkę na gola zamienił Ben Arfa, a później, po dograniu Sarra, z najbliższej odległości futbolówkę do siatki posłał Hunou.

EA Guingamp – Lille OSC 0:2 (0:0)