Polski mecz dla Napoli, gol Milika

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: SerieA.pl  |  02.02.2019 19:52

Arkadiusz Milik  |  fot. Grzegorz Wajda

Jak odebrać najlepszy bonus od bukmachera?
W "polskim meczu" w Serie A, Napoli w sobotni wieczór pewnie 3:0 pokonało przed własną publicznością Sampdorię Genua. Jedną z bramek dla gospodarzy zdobył Arkadiusz Milik.

Od pierwszej minuty na boisku pojawiło się czterech reprezentantów Polski – Piotr Zieliński i Arkadiusz Milik w zespole Napoli, a także Bartosz Bereszyński i Karol Linetty w ekipie z Genuy.

W pierwszych 20 minutach kibice nie oglądali zbyt emocjonującego spotkania. Obie drużyny nie potrafiły poważniej zagrozić bramce przeciwnika. Tymczasem w 25. minucie Napoli zdołało wyjść na prowadzenie. Arkadiusz Milik urwał się obrońcy i po płaskim dośrodkowaniu Jose Callejona pewnym uderzeniem pokonał bramkarza Sampdorii.

Kilkadziesiąt sekund później było już 2:0. Po kolejnym zagraniu Callejona, do piłki w polu karnym dopadł Lorenzo Insigne i mocnym strzałem w kierunku dalszego rogu zmusił Audero do kapitulacji.

Do końca pierwszej połowy lepsze wrażenie sprawiali gospodarze. Pięć minut przed jej zakończeniem do siatki po raz drugi w tym meczu trafił Milik, ale go nie został uznany, bowiem wcześniej polski napastnik był na spalonym.

W drugiej połowie gospodarze spokojnie kontrolowali wydarzenia na boisku. Sampdoria nie potrafiła znaleźć sposobu na ich defensywę. Ostatnie słowo należało do Napoli, które w 89. minucie ustaliło wynik spotkania na 3:0. Do siatki Sampdorii z rzutu karnego trafił Simone Verdi.

Napoli SSC – Sampdoria Genua 3:0 (2:0)