Milan wygrywa w Genui

dodał: Adam Buciński  |  źródło: SerieA.pl  |  21.01.2019 16:55

Patrick Cutrone  |  fot. Grzegorz Wajda

Oceń bukmachera i wygraj nagrody!
Kibice Milanu mogą mieć powody do radości. Klub z Lombardii zaprezentował się bowiem z bardzo dobrej strony w poniedziałkowym starciu w Genui, gdzie Rossoneri wygrali mecz w stosunku dwa do zera. Warto podkreślić, że w drużynie gospodarzy nie wystąpił ich najlepszy napastnik czyli Krzysztof Piątek.

Spotkanie nie zaczęło się jednak zbyt dobrze dla gości z Mediolanu. Już w ósmej minucie meczu żółtą kartką został bowiem ukarany Fabio Borini, zaś kilka chwil później boiska musiał opuścić Christian Zapata, który nabawił się jakiegoś urazu i nie był w stanie kontynuować gry.

Dodatkowo gospodarze byli bardzo aktywni w ataku, a doskonałe okazje na zmianę rezultatu mieli tacy piłkarze jak Goran Pandev czy Daniel Bessa. W obu przypadkach doskonale spisał się jednak Gianluigi Donnarumma.

Po zmianie stron sytuacja na boisku zmieniła się jednak o 180 stopni. Milan zaczął być stroną przeważającą, a Rossoneri coraz częściej dochodzili do sytuacji bramkowych. Na pierwszego gola musieliśmy jednak poczekać aż do 72. minuty, kiedy to do siatki trafił Fabio Borini, który świetnie ustawił się w polu karnym gospodarzy, a następnie z najbliższej możliwej odległości wpakował piłkę do siatki Genueńczyków.

Kilkadziesiąt sekund później mogło być jednak już jeden do jednego. Świetną okazję miał bowiem Miguel Veloso, ale futbolówka po jego strzale odbiła się do poprzeczki. Drugie trafienie zanotował za to Milan, dla którego gola zdobył Suso. Szczególne brawa za tę akcję należą się jednak dla Patricka Cutrone, który popisał się fantastycznym podaniem. Na tym mecz się zakończył.

Następne spotkania

W następnej kolejce Milan zmierzy się z Napoli. Z kolei do Genui przyjadą goście z Empoli.

Genoa CFC - A.C. Milan 0:2 (0:0)

0:1 Borini 73'
0:2 Suso 83'

Żółte kartki:
Genoa - Romero 41', Rolon 70', Zukanovic 77'
Milan - Borini 8', Cutrone 45+1', Paqueta 58'

Genoa: Radu - Criscito, Zukanovic, Romero, Biraschi (Pereira 76') - Bessa, Veloso (Dalmonte 84'), Rolon, Lazovic - Pandev (Favilli 58'), Kouame

Milan: Donnarumma - Abate, Zapata (Conti 14'), Musacchio, Rodriguez - Paqueta, Bakayoko, Calhanoglu (Mauri 79') - Suso (Castillejo 88'), Cutrone - Borini

Komentarze | 17 komentarzy

Italia00 | 21.01.2019 16:59

Po pierwszej połowie nie widziałem szans na choćby jeden punkt dla Milanu. Genoa wydawała się zespołem lepiej ułożonym, który kreuje sobie znacznie lepsze okazje.

Wszystko zmieniło się jednak potem. Jakby inny Milan wyszedł po przerwie na boisko. Chociaż jednobramkowe zwycięstwo bardziej odpowiadałoby temu co widzieliśmy na boisku, zwłaszcza, że gospodarzom należała się bramka. No... ale nie ma Krzysztofa Piątka to nie ma zabawy :)

karpczonisko | 21.01.2019 17:00

Pierwsza połowa to kryminał w naszym wykonaniu, najgorsze 45 minut jakie widziałem w Milanie nie przymierzając od kilku lat. W drugiej piłkarze się łaskawie obudzili, więc w końcu musiało coś wpaść. Cofnięcie Hakana do pomocy nam wyszło na dobre. Jeśli mamy grać trójką w pomocy to właśnie takim zestawieniem, wstawianie w miejsce Hakana kolejnego drwala (Kessie) zabija nam kompletnie rozegranie. No i należy wspomnieć o Donnarummie, gdyby nie on to w drugiej połowie musielibyśmy odrabiać straty (o ile byłoby co w ogóle odrabiać).

Dobrze, że druga połowa zabiła niesmak po fatalnym starcie.

spor | 21.01.2019 17:04

Paqueta to bedzie strzal w 10 coś czuję :))
Niemniej czekam aż klub podziękuje Gattuso. Oby jakoś ten sezon dograł punktowo bo stylu nie było i nie będzie.

ACMichal83 | 21.01.2019 17:07

Grande Milan :) Paqueta mistrz :D Coś czuje, ze bedzie podium na koniec sezonu :)

hehe | 21.01.2019 17:08

Druga połowa extra. Paqueta to chyba najlepszy transfer od lat Milanu, w końcu jest ktoś kto nie boi się ciekawego dryblingu, nieszablonowego podania no i to przyjęcie miodzio:) będą z niego ludzie.
Suso bramka super ale żeby nie stało się tak że to Paqueta wyrośnie na gwiazdę i Suso będzie trochę w jego cieniu, mam nadzieję że nie.
No a jeśli to prawda:
https://sportowefakty.wp.pl/pilka -nozna/800612/koszulki-z-nazwiskiem -piatek-juz-w-sklepie-milanu-to-swi adczy-tylko-o-jednym

to już w ogóle transfer Paquety i Piątka strzały w 10-tkę.
Psy szczekają tzn trole a karawana jedzie dalej:)

karpczonisko | 21.01.2019 17:18

^ Akurat w najbliższym meczu, to inny wynik niż wygrana Napoli będzie zaskoczeniem. Niestety.

Joker | 21.01.2019 17:24

Widać ile Genoa traci na braku Piątka (to może być dla nich tragiczna runda), bo przecież z gry nie wyglądali źle, mieli sporo okazji tylko nie miał kto ich wykorzystać... Partactwo niesamowite panowało dziś pod bramką Donnarummy... Z Piątkiem w składzie do przerwy myślę byłoby z 2:0 dla gospodarzy...

Co do Paquety to na razie z mojego punktu widzenia potwierdza się to co o nim wiedziałem oglądając go kilka razy w lidze brazylijskiej... Dużo sztuki dla sztuki, sporo nieodpowiedzialnych zagrań (nawet to gdzie kapitalnie przerzucił obunóż piłkę nad głową rywala, a potem podał do tyłu na kontrę dla Genoi), ale też momenty genialnych zagrań do przodu, wypracowujących sytuację... Może jak troszkę zacznie mniej się popisywać, a więcej grać dla zespołu to może być cennym wzmocnieniem, bo umiejętności czysto piłkarskie ma niewątpliwie spore, a widać że tempo gry w Europie na razie go nie przerasta co się czasami jest udziałem takich magików z ligi brazylijskiej, Ganso tu chyba jest najlepszym przykładem...

Pjoter | 21.01.2019 17:27

Cieszy wynik i powrót do top 4. Właściwie na tym kurtuazyjnym zdaniu można skończyć, ale szukając na siłę innych pozytywów mogę jeszcze dodać, że podoba mi się gra Paquety. Coś mi podpowiada, że to udany transfer, ale na wyroki jest trochę za wcześnie. Jeden punkt przeciwko Napoli i będę popuszczał ze szczęścia.

DonRoberto | 21.01.2019 17:29

Jeżeli Milan nie zakończy sezonu w top4 i nie będzie kolejnych trafionych transferów to dla Paqueta'y ten Milan może być za mały tak jak dla Bonucciego czy Higuaina

vierii | 21.01.2019 17:42

milan utrzyma 4 miejsce do konca sezonu?

Kokodzambo | 21.01.2019 18:27

Paqueta momentami wyglądał jak Ronaldinho. Gattuso dalej na stołku, kulawy wyścig trwa w najlepsze. Sezon dopiero w połowie, a ja już mam dość.
Milan nie ma szans na podium. Złapanie się do LM byłoby cudem i wynikiem prawdopodobnie niezasłużonym.

dostojnyfarmata | 21.01.2019 18:40

Fajnie że Milan punktuje ale gra nie napawa optymizmem. Najlepszy scenariusz dla ACM to podobnie jak Inter przed rokiem jakoś załapać się do LM i na tym dalej budować.

renegat | 21.01.2019 18:55

jest zwyciestwo, ale gra naprawde slabiutka. zreszta zwyciestwo fartowne w duzej mierze. nie wiem, co Gattuso mysli na ten temat, ale nie tyle o myslenie chodzi, a o progres w grze zespolu. nie widac w ogole, aby gra sie zazebila, aby ekipa stanowila jakis monolit w obronie, w pomocy czy ataku. mamy tylu dobrych graczy z przodu, ze przypadkiem czy nie, zawsze cos sie da wykreowac. ale generalnie w trybie defensywnym widac ogromne luki i wolne przestrzenie. Musacchio nie zaznacza sie w ogole swoja obecnoscia na boisku, co jak na srodkowego obronce, nie wystawia mu dobrej opinii.

vierii | 21.01.2019 19:35

przemekg1899 | 21.01.2019 18:21
vierii nie utrzyma tylko będzie trzeci

a skonczy jak zawsze za Rzymianami na 6 miejscu;))

NewMaldini | 21.01.2019 20:38

Meczu oczywiście nie widziałem ze względu na absurdalną porę, ale obejrzałem skrót wszystkich zagrań Paquety. Przez niespełna cztery minuty kopara opadła mi co najmniej kilka razy. On pokazuje zagrania, których od dawna nie widzieliśmy nie tylko w Milanie, ale całej Serie A. Niech chłopak nie zwalnia tempa, a przy odrobinie szczęścia wychowamy sobie piłkarza stanowiącego połączenie Kaki i Ronaldinho. Ale na takie gadanie jest jeszcze stanowczo za wcześnie.

Pokłony dla Contiego, nic nie stracił przez te dwie kontuzje. Ba, mam wrażenie, że jest jeszcze lepszy niż w dniu, w którym opuścił Atalantę.

vierii | 21.01.2019 22:41

przemekg1899 | 21.01.2019 19:59