Cenne zwycięstwa Lazio i Sampy, grali Polacy

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: SerieA.pl  |  26.12.2018 16:58

Łukasz Skorupski  |  fot. Grzegorz Wajda

Liga niemiecka wróciła do gry!
Lazio Rzym pokonało w delegacji Bolognę FC w meczu 18. kolejki włoskiej ekstraklasy. Po trzy "oczka" w środowych bojach sięgnęli także zawodnicy Cagliari Calcio, Parmy Calcio i UC Sampdorii. Na włoskich boiskach nie brakowało polskich akcentów.

Ekipa z regionu Emilia-Romania do swojego starcia z rzymianami przystępowała z polskim bramkarzem. Już w pierwszych trzech kwadransach rywalizacji Łukasz Skorupski został zmuszony do kapitulacji, gdy do siatki trafił Luiz Felipe. Brazylijczyk wykorzystał podanie głową od Luisa Alberto, a następnie z bliskiej odległości skierował piłkę do bramki rywali.

W drugiej części spotkania okazji bramkowych było jak na lekarstwo, ale zawodnicy Orłów i tak zdołali strzelić drugiego gola, którego autorem był Senad Lulić. Tym samym Lazio wygrało swój dziewiąty mecz w tym sezonie. Czasu na celebrowanie tego zwycięstwa nie będzie jednak dużo, bo już w sobotę stołeczna ekipa u siebie zagra z FC Torino.

Bologna FC - Lazio Rzym 0:2 (0:1)

0:1 Luiz Felipe 30'
0:2 Lulić 90'
_______________________________

Genueńczycy na Sardynię udali się z zamiarem odniesienia drugiego z rzędu ligowego zwycięstwa, w czym pomóc miał Krzysztof Piątek, który chciał zaliczyć swoje czternaste trafienie w lidze włoskiej w trakcie trwającej kampanii. Na przerwę to jednak gospodarze udali się w lepszych nastrojach, gdy Diego Farias mocnym uderzeniem pokonał bramkarza rywali w doliczonym czasie pierwszej połowy.

W drugiej części gry Cagliari mogło podwyższyć swoje prowadzenie. Bliski zdobycia bramki był Leonardo Pavoletti, popisując się fantastycznym strzałem sprzed pola karnego. Bramkarz rywali miał jednak szczęście, bo futbolówka po tej próbie trafiła w słupek. Rezultat rywalizacji zatem już się nie zmienił i wyspiarze pokonali team z portowego miasta, odnosząc swoje czwarte zwycięstwo w sezonie.

Cagliari Calcio - CFC Genoa 1:0 (1:0)

1:0 Farias 45+3'

Viola z Gialloblu mierzyła się w środowe popołudnie po raz pierwszy od 2015 roku. W każdym razie team z Toskanii liczył, że powtórzy osiągniecie sprzed trzech lat, gdy na swoim stadionie pokonał Parmę aż 3:0, ale w pierwszych trzech kwadransach rywalizacji goście mieli więcej powodów do radości, bo Roberto Inglese dał prowadzenie swojej drużynie.

W drugiej odsłonie podopieczni Stefano Pioliego mieli kolejny kłopot, bo czerwoną kartkę zobaczył Vitor Hugo, co sprawiło, że Fioletowi przez blisko pół godziny musieli grać w zdekompletowanym zestawieniu. Ostatecznie do końca zawodów wynik się nie zmienił i Parma zainkasowała pełną pulę.

ACF Fiorentina - Parma Calcio 0:1 (0:1)

0:1 Inglese 45+1'

Fabio Quagliarella w czasie świąt Bożego Narodzenia przedłużył swój kontrakt z ekipą z Ligurii, a już w swoim pierwszym meczu od tego momentu wpisał się na listę strzelców. Doświadczony włoski napastnik strzelił gola tuż po zmianie stron, notując swoje jedenaste trafienie w tej kampanii.

Dodajmy, że w szeregach gospodarzy od pierwszej minuty grał Karol Linetty. Z kolei u gości okazję do gry w wyjściowym składzie otrzymali Paweł Jaroszyński i Mariusz Stępiński. Żaden z polskich piłkarzy niczym specjalnym się jednak nie wyróżnił. Tymczasem w 59. minucie za sprawą Gastona Ramireza genueńczycy ustalili wynik na 2:0.

UC Sampdoria - Chievo Werona 2:0 (0:0)

1:0 Quagliarella 47'
2:0 Gaston Ramirez 57'