REKLAMA
REKLAMA

Chievo i Parma zostaną wykluczone z Serie A?

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: ASInfo  |  22.02.2020 22:22
Chievo i Parma zostaną wykluczone z Serie A?

Oceń bukmachera i wygraj nagrody!
Według informacji "Football Italia", Chievo Werona i Parma Calcio mogą zostać wykluczone z rozgrywek Serie A.

We wtorek odbędzie się sesja sądowa we Włoszech, na której może zapaść decyzja o wykluczeniu z rozgrywek włoskiej ekstraklasy Chievo i Parmy.Oba kluby są oskarżane o fałszowanie kont bankowych i wpływanie na wyniki meczów.

Według agencji prasowej "ANSA", prokurator chce, by zespołom odjęto określoną ilość punktów z dorobków, jakie osiągnęły w ubiegłym sezonie.

To oznaczałoby, że zespół z Werony spadłby do Serie B, z kolej zespół "Ducali" nie miałby wystarczającej ilośći punktów dającej awans do najwyższej klasy rozgrywkowej w Italii.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 9 komentarzy

sortowanie: rosnąco | malejąco

J_user | 16.07.2018 18:02

Warto byłoby też napisać kilka zdań o całej aferze, skoro to pierwszy news o niej, a we Włoszech huczy od kilku dni o sms'ach piłkarzy Parmy. Jeśli to prawda, to są po prostu idiotami, bo pewnie awansowaliby i bez tego.

Interista1987 | 16.07.2018 18:51

Szkoda by bylo. Parma  I Chievo powinny grac w Serie A za duzo tu klubow pokroju frosinone

Kokodzambo | 16.07.2018 19:00

@Interista1987 powinny grać te kluby, które prezentują odpowiedni poziom sportowy. Jeśli Chievo i Parma robiły wały, to nie powinny grać w tej lidze. Nikt nie powinien znajdować się w niej za zasługi.

DFBart | 16.07.2018 19:43

caly urok wloskiej pilki  wiadomo ze kolebki korupcji wiec nie ma co sie dziwic...

Meryl72 | 16.07.2018 19:50

Tak, niech grają w najwyższej klasie rozgrywkowej kluby, które mogą się chwalić wielokrotnymi bankructwami lub zupełnym brakiem sukcesów i szorowaniem dołu tabeli, zamiast dać szansę takim, które uzyskały awans w sposób sportowy.

pochmurny | 16.07.2018 20:56

DFBart
Na dwoje babka wróżyła bo z drugiej strony można powiedzieć, ze walczą z takimi zjawiskami, a inni zamiatają pod dywan. Jeśli ktoś uważa, że tam gdzie są wielkie pieniądze tam nie ma korupcji to jest naiwniakiem.
Skoro Włosi są takimi oszustami to dlaczego jako jedni z pierwszych wprowadzili VAR, który ewidentnie ograniczył wpływanie na wyniki spotkań przez osoby z zewnątrz? Nie musieli tego robić, niektóre ligi jeszcze tego modelu nie zaimplementowały.

Ragnarock20 | 16.07.2018 21:23

DFBart
Najlepiej zamiatać pod dywan i zapominać o całej sprawie jak w lidze niemieckiej.

Klemens | 16.07.2018 22:21

Tu muszę się zgodzić z przedmówcami - calciopoli nie świadczyło o patologii we włoskiej piłce, lecz w dużej mierze o sprawności tamtejszych organów ścigania i poważnego podejścia do kwestii oszustw sportowych. Trzeba być naiwnym, by sądzić, że tego rodzaju zjawiska - być może mimo wszystko (tradycje mafijne) na mniejszą skalę niż we Włoszech - nie występują w Anglii czy Hiszpanii. Ich niewykrycie wskazuje raczej nie na uczciwość zainteresowanych, lecz stopień zaangażowania w przypudrowanie rzeczywistości (by przypomnieć choćby takie wałki Barcelony z transferem Neymara z Santosu).

ola | 17.07.2018 11:03

No to czas na Palermo :)seriea.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy