REKLAMA
REKLAMA

Prawo podatkowe we Włoszech pomoże CR7?

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: Football Italia  |  22.02.2020 22:22
Prawo podatkowe we Włoszech pomoże CR7?

Cristiano Ronaldo  |  fot. Alexander Vilf / Sputnik/ Hepta / Sport Pictu

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Włoskie media podają, że włoskie prawo podatkowe pomoże Cristiano Ronaldo, gdy ten przeniesie się z Realu Madryt do Juventusu FC. Powszechnie wiadomo, że jeden ze zgrzytów między Portugalczykiem a prezydentem Los Blancos Fiorentino Perezem był następstwem kłopotów Ronaldo z hiszpańskim organem podatkowym.

Warto przypomnieć, że kapitan reprezentacji Portugalii musi zapłacić 19 milionów euro grzywny za uchylanie się od płacenia podatków w Hiszpanii. Ronaldo został też skazany na dwa lata pozbawienia wolności.

Tymczasem nieco głębiej w temat przenosin portugalskiego piłkarza do Włoch zagłębił się dziennik Il Mattino, który zasugerował, że włoskie prawo podatkowe pomoże Ronaldo.

Wprowadzony w 2017 roku podatek liniowy we Włoszech został wprowadzony po to, aby zachęcić inwestorów i celebrytów do przeprowadzki na Półwysep Apeniński. Tym samym wystarczy, że portugalski zawodnik wobec fiskusa rocznie będzie płacił 100 tysięcy euro (w jednej racie) i będzie miał spokój pod tym względem.

Na pozostałych członków rodziny zostanie nałożony podatek w wysokości 25 tysięcy euro. Kto zdecyduje się na taką ofertę, nabędzie prawa do takiej formy płacenia podatku przez 15 lat.

Korzyści finansowe obejmujące obcokrajowców we Włoszech dotyczą umów sponsorskich, zysków kapitałowych, czy nieruchomości.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 3 komentarze

CLUBLAND_JJ | 07.07.2018 22:54

ten transfer był by ogromnym błędem Juve..
za tą kasę jaką pochłonie RC7 można by było kupić 3-4 zawodników do 1 skłądu Juve na lata!!

FinoAllaFine | 08.07.2018 00:04

CLUBLAND_JJ jeśli chwile pomyślisz to może dojdziesz do tego w jak ogromnym jesteś błędzie.

J_user | 08.07.2018 08:54

Właciwie wszystko co pisze clubland sprawdza się zawsze w stu procentach... tylko odwrotnie. Taka anty-wyrocznia.seriea.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy