REKLAMA
REKLAMA

Sky i Perform Group kupiły prawa do Serie A!

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: Sky Sport Italia  |  14.06.2018 08:59
Sky i Perform Group kupiły prawa do Serie A!

Serie A  |  Serie A

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Sky wraz z Perform wygrały przetarg telewizyjny na pokazywanie meczów Serie A w latach 2018-2022 we Włoszech. Suma transakcji wyniosła 973 miliony euro.

Warto zaznaczyć, że podana wyżej kwota może być o 150 mln euro większa każdego sezonu, na co wpływ może mieć ewentualny wzrost liczby abonentów, który został brany pod uwagę przy zawieraniu umowy. Tym samym władze ligi włoskiej spodziewają się zysku na poziomie 1,4 mln euro.

Dodajmy, że prawa telewizyjne do Serie A po raz pierwszy w historii były sprzedawane według nowego modelu, czyli produkt, a nie platformy nadawczej. Między innymi był też pakiet dotyczący pokazywania meczów ligi włoskiej online za pośrednictwem internetu.

Na trzy możliwe pakiety meczowe Sky kupiło dwa, a Perform jeden. Konsorcjum do którego należą między innymi Goal.com, czy Opta Sprts, nabyło prawa do spotkań w sobotę o 20:30 oraz w niedzielę o 12:30 i 15:00. Z kolei pozostałe mecze trafiły do Sky, w tym spotkania poniedziałkowe, które będą rozgrywane o godzinie 20:30.

Przypomnijmy, że pierwszy przetarg na pokazywanie meczów Serie A wygrało Mediapro. Jednak został on unieważniony, bo Hiszpanie nie potrafili potwierdzić gwarancji finansowych, zgodnych z regułami przetargu.

OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 1 komentarz

Rivera | 14.06.2018 13:35

Ciekawe jaki mają plan na same pokazywanie meczów. Imo sama realizacja oraz to, jak Serie A jest "opakowana" mocno odstaje od reszty topowych lig, a potencjał w tej lidze jest ogromny pod względem marketingowym. Hiszpanie mieli podobno wiele zrobić w tym kierunku, więc szkoda, że im się nie udało zagwarantować sobie tych praw.

Swoją drogą to polska Ekstraklasa jest lepiej opakowana przez Canal+ niż Serie A. Jak widzę "intro" przed meczami włoskiej ligi to czuję lekkie zażenowanie.seriea.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy