Wygrane Chievo, Torino i Udinese

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: SerieA.pl  |  13.05.2018 17:09

Andrea Belotti  |  fot. Rafał Rusek

Wszystko wskazuje na to, że bardzo ciekawie zapowiada się ostatnia kolejka włoskiej ekstraklasy. W niedzielne popołudnie swoje spotkania wygrały w Serie A takie ekipy jak Chievo Werona, FC Torino, czy Udinese Calcio. Tym samym przed ostatnią serią gier w lidze włoskiej jeszcze pięć ekip musi obawiać się spadku.

Gospodarze przystępowali do swojej potyczki, będące praktycznie spokojnie gry w kolejnym sezonie w Serie A.

Tego samego nie mogli być jednak pewni zawodnicy teamu z miasta miłości, co zwiastowało ciekawe zawody na Stadio Renato Dall'Ara.

Wynik spotkania został otwarty bardzo szybko, bo już w 12. minucie na prowadzenie bolończyków wyprowadził Simone Verdi, wykorzystując rzut karny.

Latające Osły odfrunęły w drugiej połowie

Niemniej po zmianie stron Ammanuele Giaccherini i Roberto Inglese zdobyli po bramce i Chievo wyszło na prowadzenie.

Do końca zawodów wynik się nie zmienił i werończycy zrobili milowy krok w kierunku zapewnienia sobie utrzymania we włoskiej ekstraklasie. Dodajmy, że całe zawody spędził na ławce rezerwowych Paweł Jaroszyński, a Mariusz Stępiński wszedł na boisko w 83. minucie.

Bologna FC - Chievo Werona 1:2 (1:0)

1:0 Verdi 12' (k.)
1:1 Giaccherini 48'
1:2 Inglese 60

Pełna statystyka meczu
_______________________________

Turyńczycy, rywalizując z drużyną z Ferrary, byli pewnie tego, że zakończą rozgrywki w okolicach środka ligowej stawki. Tym samym Torino nie musiało w niedzielny boju walczyć o wszystko. Inaczej sytuacja wyglądała w ekipie Thiago Cionka i Bartosza Salamona, którzy zagrali od pierwszej minuty. SPAL liczyło na wygraną.

Scenariusz spotkania dobrze ułożył się dla gości. Już w 22. minucie na prowadzenie team z regionu Emilia Romania wyprowadził Alberto Grassi, który zdobył bramkę na 1:0.

Byki odżywione w drugiej połowie

Jednak w drugiej odsłonie Andrea Belotti wyrównał stan rywalizacji. Na jednym golu Torino nie poprzestało i w 88. minucie zdobyło bramkę na 2:2 za sprawą Lorenzo De Silvestriego. Dodajmy, że asystę przy tym golu zaliczył Włoch Belotti.

O ligowy byt podopieczni Leonardo Sempilciego będą zatem walczyć jeszcze w ostatniej kolejce ligowe, mierząc się na wyjeździe z UC Sampdorią.

FC Torino - SPAL Ferrara 2:1 (0:1)

0:1 Grassi 22'
1:1 Belotti 68'
2:1 De Silvestri 88'

O ile werończycy przed pierwszym gwizdkiem sędziego pewni byli tego, że w kolejnym sezonie będą grać w Serie B, to cały czas trudne chwile przeżywają fani Zebr, bo Udinese cały czas musi bić się o utrzymanie.

Zebry wciąż w grze

W niedzielnym starciu ekipa Igora Tudora zrealizowała jednak swój cel i pokonała drużynę z miasta miłości 1:0. Trafienie na wagę pełnej puli dla Zebr zaliczył Antonin Barak, który nieco szczęśliwie skierował piłkę do siatki. Tym samym team z Udine zanotował swoje 11. zwycięstwo w kampanii.

Hellas Werona - Udinese Calcio 0:1 (0:1)