Udinese lepsze od beniaminka

dodał: Kamil Krusiński  |  źródło: SerieA.pl  |  10.12.2017 16:55

Serie A  |  Serie A

Szóste zwycięstwo w sezonie odnieśli dziś piłkarze Udinese, którzy pokonali przed własną publicznością beniaminka z Benevento 2:0 (2:0). Bramki dla zespołu gospodarzy zdobyli jeszcze przed przerwą Barak i Lasagna. Udinese awansowało tym samym na 13. miejsce w tabeli.

Dwóch zmian po zwycięstwie nad Crotone dokonał w wyjściowym składzie trener Oddo - miejsca Samira i Angelli zajęli Nuytinck i Larsen. Także dwóch piłkarzy po zdobyciu historycznego punktu w starciu z Milanem wymienił trener De Zerbi - zamiast Di Chiary i Chibsaha mogliśmy oglądać Anteiego i Del Pinto.

Pięciu minut potrzebowali gospodarze, by objąć prowadzenie - po zagraniu Jankto z lewego skrzydła, futbolówka szczęśliwie trafiła w polu karnym do Baraka, a ten strzałem z jedenastu metrów pokonał Brignoliego. W dziesiątej minucie z rzutu wolnego przymierzył Adnan, ale ostemplował tylko poprzeczkę.

W 19. minucie gry na uderzenie ze skraju pola karnego zdecydował się Fofana, ale futbolówka przefrunęła tuż obok słupka. W drugim kwadransie za atakowanie wzięli się piłkarze beniaminka - w 28. minucie Bizzarri zatrzymał uderzenie Chibsaha, a chwilę później bramkarz Udinese w fantastycznym stylu wybronił próbę Puscasa.

Niespełna kwadrans przed końcem pierwszej odsłony przed szansą na podwyższenie prowadzenia stanął Larsen, ale posłał futbolówkę nad poprzeczką. Pięć minut przed przerwą bliscy zdobycia wyrównującego gola byli goście, ale minimalnie niecelnie główkował Puscas.

W 41. minucie 2:0 prowadzili już za to gospodarze - Barak wprowadził w pole karne Lasagnę, który płaskim strzałem podwoił prowadzenie Udinese. Benevento mogło momentalnie odpowiedzieć, ale znów w bramkę głową nie trafił George Puscas.

Siedem minut po zmianie stron znów zaatakowali goście, ale tym razem niecelnie główkował Letizia. W 77. minucie okazję na zdobycie gola kontaktowego miał jeszcze D'Alessandro, ale posłał futbolówkę tuż nad poprzeczką.

Udinese odniosło tym samym szóste zwycięstwo w sezonie, natomiast licznik porażek beniaminka wskazuje już 15. W następnej kolejce Udinese zagra na wyjeździe z Interem, a Benevento powalczy o pierwsze, historyczne zwycięstwo w Serie A z innym z beniaminków - SPAL-em.

Udinese Calcio - Benevento Calcio 2:0 (2:0)