LM: Juventus z awansem, grał Szczęsny

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: Goal.pl  |  05.12.2017 22:37

Wojciech Szczęsny  |  fot. ASInfo

Jak odebrać najlepszy bonus od bukmachera?
W meczu szóstej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów piłkarze Juventusu FC pokonali w delegacji 2:0 Olympiakos PFC. Taki rezultat sprawił, że mistrzowie Włoch wywalczyli przepustkę do kolejnej fazy elitarnych rozgrywek, która będzie miała miejsce wiosną przyszłego roku,

Bez kluczowych piłkarzy Stara Dama przystąpiła do bardzo ważnego starcia z przedstawicielem ligi greckiej. Turyńczycy musieli sobie radzić od pierwszych minut bez: Gigi Buffona, Mario Mandzukicia, czy Miralema Pjanicia. Tym samym okazję do gry od pierwszej minuty otrzymał Wojciech Szczęsny. Polak spędził na boisku całe spotkanie.

Pierwszy gol w meczu padł bardzo szybko, bo już w pierwszych fragmentach drugiego kwadransa rywalizacji. Piłkę do siatki rywali skierował Juan Cuadrado. Kolumbijczyk wykorzystał podanie z boku boiska od Alexa Sandro i z bliska umieścił piłkę w bramce. Tym samym do przerwy Juve prowadziło 1:0.

W drugiej części gry turyńczycy dołożyli jeszcze jedno trafienie. Wynik spotkania ustalił wprowadzony w drugiej odsłonie Federico Bernardeschi. Reprezentant Włoch wykorzystał podanie od Samiego Khediry, a następnie strzałem z lewej nogi pokonał golkipera rywali.

Jednocześnie mistrzowie Włoch wygrali swój mecz 2:0, pieczętując awans do kolejnej fazy rozgrywek.

Olympiakos PFC - Juventus FC 0:2 (0:1)
0:1 Cuadrado 16'
0:2 Bernardeschi 90'