Puchar Włoch: Wygrana Sampdorii, świetny Kownacki

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: ASInfo  |  28.11.2017 23:14

Dawid Kownacki  |  fot. Grzegorz Wajda

Oceń bukmachera i wygraj nagrody!
Sampdoria Genua rozbiła u siebie Delfino Pescarę 4:1 (3:0) w ostatnim wtorkowym meczu czwartej rundy rozgrywek o Puchar Włoch.

Na Stadio Comunale Luigi Ferraris w podstawowym składzie gospodarzy wybiegł Dawid Kownacki. Były napastnik Lecha już w drugiej minucie dał z bliska prowadzenie ekipie z portowego miasta, wykorzystując precyzyjne dośrodkowanie z rzutu wolnego i zgranie głową od Valerio Verre.

Reprezentant Polski siedem minut później sam świetnie dośrodkował na głowę Gastona Ramireza i Urugwajczyk strzałem z pola karnego podwyższył na 2:0. Podopieczni Marco Giampaolo na tym nie poprzestali i niespełna kwadrans przed przerwą koronkową akcję skutecznie wykończył mocnym uderzeniem Gianluca Caprari.

Osiem minut po zmianie stron nadzieję przyjezdnych na lepszy wynik podtrzymał Ahmad Benali, ale szesnaście minut przed końcem Kownacki popisał się kapitalnym uderzeniem z narożnika pola karnego w krótki róg i praktycznie rozstrzygnął losy konfrontacji. Bartosz Bereszyński oklaskiwał gole rodaka z ławki rezerwowych.

Zespół z portowego miasta w następnej rundzie zmierzy się na wyjeździe z Fiorentiną. Wcześniej awans do 1/8 finału wywalczyły również trzecioligowe Pordenone Calcio i drugoligowa AS Cittadella.

Sampdoria Genua - Delfino Pescara 4:1 (3:0)
1:0 Kownacki 2'
2:0 Ramirez 9'
3:0 Caprari 31;
3:1 Benali 53'
4:1 Kownacki 74'