Kolejna kompromitacja Evertonu

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: Anglia.goal.pl  |  26.11.2017 16:26

Southampton FC w pierwszym niedzielnym starciu w ramach 14. kolejki angielskiej ekstraklasy pokonał Everton FC 4:1. Jednocześnie team z południa Anglii zakończył swoją serię meczów bez zwycięstwa, która trwała od 29 października. Natomiast zawodnicy The Toffees odnieśli drugą bolesną porażkę z rzędu.

Po dwóch porażkach z rzędu Święci zamierzali zrobić wszystko, co w ich mocy, aby wrócić na zwycięski szlak po starciu z ekipą z Goodison Park. Z kolei Everton miał zamiar zrehabilitować się swoim kibicom za przegrany bój z Atalantą Bergamo w Lidze Europy, w którym angielski team się skompromitował, przegrywając 1:5.

W pierwszych trzech kwadransach rywalizacji kibice zgromadzeni na St. Mary Stadium mieli okazję zobaczyć dwa gole. Wynik spotkania otworzył Dusan Tadić, który wykorzystał podanie z lewej strony od Ryana Bertranda. Mimo że zawodnik Southampton miał obrońcę rywali na plecach, to zdołał oddać uderzenie z lewej nogi i futbolówka wpadła do siatki.

Gdy wydawało się, że do przerwy wynik nie ulegnie już zmianie, to do wyrównania doprowadzili zawodnicy The Toffees. Bramkę na 1:1 zdobył Gylfi Sigurdsson, który sprawił, że na przerwę obie drużyny udały się z rezultatem kompromisowym, który nie zadowalał żadnej z ekip.

W drugiej części gry sprawę w swoje nogi wziął natomiast Charlie Austin. 28-latek gola na 2:1 strzelił w 52. minucie po strzale głową. Z kolei bramka na 3:1 padła również po próbie Austina. Ostatnie słowo należało natomiast do Stevena Davisa, który w 87. minucie ustalił wynik rywalizacji i gospodarze wygrali swoje spotkanie 4:1.

Po rozegraniu 14 meczów Southampton legitymuje się 16 punktami. Z kolei Everton wciąż ma 12 "oczek" na swoim koncie. W kolejnej serii gier, która będzie miała miejsce już w środku tygodnia, Święci zagrają z Man City, a team z Liverpoolu u siebie zmierzy się z West Hamem United.

Southampton FC - Everton FC 4:1 (1:1)