Lazio pokonało Cagliari

dodał: Tomasz Lubczyński  |  źródło: SerieA.pl  |  22.10.2017 22:55

Na zakończenie dziewiątej kolejki Serie A Lazio nie pozostawiło złudzeń Cagliari, które rozbiło pewnie 3:0. Doppietta Ciro Immobile i gol Bastosa sprawiły, że biancocelesti wrócili na trzecie miejsce w lidze, a do liderującego Napoli tracą ledwie trzy punkty.

Lazio szukało otwarcia wyniku od pierwszych minut i o ile Luis Alberto pomylił się nieznacznie, to w siódmej minucie nie było już wątpliwości. Ciro Immobile został sfaulowany w polu karnym, by później samodzielnie zamienić jedenastkę na gola dającego prowadzenie.

Jeszcze przed przerwą zrobiło się 2:0, gdy po wrzutce w pole karne Adam Marusic zgrał piłkę do środka pola karnego, skąd głową bramkarza Cagliari pokonał niezawodny Immobile.

Tym samym po pierwszej połowie Lazio ustawiło już sobie spotkanie prowadząc pewnie 2:0.

Tuż po zmianie stron natomiast gospodarze postanowili ostatecznie dobić rywala. po wrzutce z rzutu wolnego do piłki na piątym metrze doskoczył niepilnowany Bastos i zaskoczył bezradnego Crostę.

Ostatecznie właśnie wynikiem 3:0 zakończyło się to spotkanie i Lazio wróciło na podium.

SS Lazio - Cagliari Calcio 3:0 (2:0)
1:0 Immobile (k.) 7'
2:0 Immobile 41'
3:0 Bastos 49'