Hellas wyrywa Torino dwa punkty i remisuje!

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: SerieA.pl  |  01.10.2017 17:10

Giampaolo Pazzini  |  fot. Tomasz Jastrzębowski / Foto Olimpik

Oceń bukmachera i wygraj nagrody!
Niezwykle ciekawe zawody miały miejsce po upływie 89 minuty na stadionie w Turynie w meczu siódmej kolejki Serie A, gdzie miejscowe FC Torino mierzyło się z Hellasem Werona. Mimo że gospodarzy przez większość czasu gry prowadzili 2:0, to ostatecznie ekipa Fabio Pecchii zakończyła spotkanie, remisując 2:2.

Gospodarze przystępowali do swojej potyczki, chcąc za wszelką cenę zrehabilitować się za starcie derbowe z poprzedniego tygodnia, gdzie na Allianz Stadium ekipa Sinisy Mihajlovicia przegrała z Juventusem FC 0:4. Z kolei team z miasta Romea i Julii zamierzał przerwać passę spotkań bez wygranej w lidze.

Losy spotkania zostały rozstrzygnięte praktycznie w pierwszych trzech kwadransach rywalizacji. Wynik meczu otwarł Iago Falque, który w 31. minucie wykorzystał podanie od Cristiana Ansaldiego z boku boiska i z bliska wpakował futbolówkę do bramki rywali. Z kolei tuż przed przerwą gola na 2:0 dla Il Toro strzelił Mbaye Niang, który po indywidualnej okazji zdobył bramkę po strzale z prawej nogi.

W drugiej części gry turyńczycy poszukiwali kolejnego gola. Swoje próby pokonania Nicolasa podejmował przede wszystkim Andrea Belotti, jak na przykład w 61. minucie, ale bez efektu. Ostatnie reprezentant Włoch nie dokończył zawodów, bo piłkarz w 81. minucie z powodu kontuzji musiał opuścić plac gry.

W związku z tym, że w momencie, gdy Belotti opuszczał murawę, to Torino miało już wykorzystane wszystkie zmiany, to gospodarze kończyli zawody w dziesięciu.  Fakt ten wykorzystali goście, którzy tuż przed końcem zawodów dokonali rzeczy niebywałej, doprowadzając do wyrównania.

Najpierw w 90. minucie gola kontaktowego strzelił młody Moise Kean. Z kolei w doliczonym czasie rywalizacji jej rezultat ustalił Giampaolo Pazzini i ostatecznie starcia na Stadio Olimpico zakończyło się podziałem punktów. Dla turyńczyków był to trzeci remis w kampanii, podobnie jak werończycy.

FC Torino - Hellas Werona 2:2 (2:0)
1:0 Falque 31'