LM: Roma z wygraną na urodziny Tottiego

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: Goal.pl  |  27.09.2017 19:55

Jak odebrać najlepszy bonus od bukmachera?
Quarabag Agdam w pierwszym środowym meczu drugiej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów w grupie C uległ AS Romie 1:2. Tym samym mistrzowie Azerbejdżanu są wciąż bez punktów w elitarnych rozgrywkach. Z kolei Giallorossi wygrali swoje pierwsze od listopada 2010 roku spotkanie w Lidze Mistrzów na obiekcie rywala. A miało to miejsce w dniu 41 urodzin Francesco Tottiego.

Stołeczna ekipa przystępowała do swojego starcia w Baku, chcąc odnieść swoje pierwsze zwycięstwo w trwającej edycji Ligi Mistrzów. Na ławce rezerwowych spotkanie zaczął Łukasz Skorupski. U gospodarzy rezerwowym był m. in. Jakub Rzeźniczak.

W pierwszej połowie kibice zgromadzeni na Stadionie Olimpijskim mieli okazję zobaczyć trzy gole. Wynik rywalizacji otworzył już w pierwszym kwadransie Kostas Manolas, który w siódmej minucie wykorzystał zamieszanie pod bramką rywali i po uderzeniu głową dał prowadzenie Romie.

Z kolei w 15. minucie ekipa dowodzona przez Eusebio Di Francesco podwyższyła swoje prowadzenie, a gola na 2:0 strzelił Dzeko, który najpierw w świetnym stylu opanował futbolówkę w polu karnym Quarabagu po zagraniu Stephana El Sharawy'ego, a następnie ładnym strzałem pod poprzeczkę nie dał szans golkiperowi mistrzów Azerbejdżanu.

Ostatnie słowo w pierwszej połowie należało jednak do gospodarzy, którzy w 28. minucie za sprawą Pedro Henrique strzelili gola kontaktowego. Warto zaznaczyć, że było to pierwsze w historii trafienie dla Quarabagu w elitarnych rozgrywkach. Do końca pierwszej połowy wynik już się nie zmienił i Roma zeszła na przerwę z prowadzeniem 2:1.

W drugiej odsłonie tempo gry znacznie spadło. Rzymianie kontrolowali wydarzenia na boisku, utrzymując korzystny rezultat do ostatniego gwizdka sędziego. Jednocześnie ekipa ze stolicy Włoch zakończyła passę siedmiu meczów bez zwycięstwa w Lidze Mistrzów, która trwała od czwartego listopada 2015 roku, gdy rzymianie pokonali Bayer Leverkusen 3:2.

Quarabag Agdam - AS Roma 1:2 (1:2)
0:1 Manolas 7'