Leicester i Southampton z kompletem

dodał: Krzysztof Rymarczyk  |  źródło: Anglia.goal.pl  |  19.08.2017 17:54

Piłkarze Southampton wygrali z zawodnikami WHU 3:2 (2:1). W innym meczu tej kolejki gracze Leicester pokonali u siebie Brighton 2:0 (1:0).

Co działo się na obiekcie Świętych? Zawodnicy Southampton objęli prowadzenie w 11. minucie tej sobotniej potyczki. Wówczas gola zdobył Gabbiadini.

Sytuacja Młotów pogorszyła się w 33. minucie, kiedy to czerwoną kartką został ukarany Arnautović. Kilka minut potem z karnego nie pomylił się Tadić.

Zawodnicy klubu z Londynu zdobyli gola kontaktowego pod koniec pierwszej części gry - wtedy to na listę strzelców „wpisał się” Hernandez.

W 60. minucie gospodarze mogli podwyższyć swoje prowadzenie, lecz Gabbiadini trafił w obramowanie bramki gości. W 74. minucie zawodnicy Młotów nieoczekiwanie doprowadzili do wyrównania, a strzelcem po raz kolejny okazał się Hernandez.

W doliczonym czasie gry rzut karny na gola zamienił jednak Austin i finalnie to Święci wygrali to emocjonujące spotkanie z Młotami 3:2.

Pełna statystyka meczu

Zawodnicy Lisów wyszli na prowadzenie już w pierwszej minucie tego spotkania. Wówczas na listę strzelców „wpisał się” Okazaki, który popisał się skuteczną dobitką po strzale Mahreza.

Piłkarze Leicester mogli podwyższyć na 2:0 w 41. minucie. Wtedy jednak Okazaki spudłował w dogodnej sytuacji i ostatecznie do przerwy Lisy prowadziły jednym trafieniem.

Dziewięć minut po zmianie stron zawodnicy Leicester podwyższyli prowadzenie dzięki trafieniu Maguire'a.

W 73. minucie zawodnicy beniaminka mogli zdobyć bramkę kontaktową, lecz bardzo dobrze interweniował Schmeichel, który zatrzymał uderzenie Hemeda.

Do końca meczu nie padły już żadne bramki i Lisy wygrały 2:0.

Leicester - Brighton 2:0 (1:0)
1:0 Okazaki 1’
2:0 Maguire 54’