Milan kończy sezon przegraną na Sardynii

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: SerieA.pl  |  28.05.2017 17:03
Będący pewny gry w eliminacjach do Ligi Europy zespół AC Milanu w niedzielnym spotkaniu 38. kolejki włoskiej ekstraklasy przegrał 1:2 z Cagliari Calcio. Team z Lombardii zaliczył jednocześnie swoją dziesiątą porażkę w sezonie.

Ostatni mecz mediolańczyków w trwającej kampanii upłynął pod znakiem pożegnalnego spotkania Keisuke Hondy z Milanem, który w starciu na Sardynii wystąpił z opaską kapitana.

Tymczasem w szeregach Isolani od pierwszej minuty zagrał mający za sobą występy w ekipie Rossonerich Marco Borriello. Mecz na ławce rezerwowych spędził natomiast Bartosz Salamon.

Podopieczni Massimo Rastelliego w sezonie 2016/17 wyróżnili się tym, że posiadają jedną z najgorszych defensyw w Serie A, tracąc w 37 spotkaniach 75 goli. Warto jednak zaznaczyć, że Cagliari miało też niezły wynik pod względem zdobytych bramek, zdobywając ich łącznie 53. Swoje kolejne trafienie zaliczyli w 17. minucie rywalizacji z Milanem za sprawą Joao Pedro.

Tymczasem w 22. minucie mediolańczycy mogli doprowadzić do wyrównania. Przed szansą strzelenia gola stanął Carlos Bacca. Kolumbijczyk celnie uderzył, ale na posterunku był golkiper gospodarzy, który nie dał się pokonać. Tym samym na przerwę w lepszych nastrojach udali się wyspiarze, którzy chcieli przerwać passę meczów bez zwycięstwa z milanistami.

W drugiej odsłonie Milan nie zamierzał oddać bez walki punktów rywalom. W związku z tym ekipa Vincenzo Montelli wypracowywała sobie sytuacje strzeleckie, ale po żadnej z nich piłka nie wylądowała w siatce. Bacca egzekwował nawet rzut karny, ale jego intencje wyczuł Luca Crosta i rezultat nie uległ zmianie.

Przedstawiciele 18-krotnych mistrzów Włoch do wyrównania doprowadzili w 72. minucie, gdy do kolejnego rzutu karnego podszedł Gianluca Lapadula. Włoch wykorzystał swoją szansę z jedenastu metrów, notując swoje ósme trafienie w trwającej kampanii.  Tuż przed końcem gola na wagę zwycięstwa Rossoblu strzelił jednak Fabio Pisacane i trzy oczka zostały na Sardynii.

Dodajmy, że mediolańczycy kończyli zawody w zdekompletowanym zestawieniu, bo z powodu drugiej żółtej kartki plac gry musiał opuścić Gabriel Paletta.

Cagliari Calcio AC Milan 2:1 (1:0)
1:0 Joao Pedro 17'
1:1 Lapadula 72' (k.)
2:1 Pisacane 90+4'