Lazio wygrywa z Sassuolo

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: seriea.pl  |  01.04.2017 19:54
Bez niespodzianki obeszło się w pierwszym spotkaniu 30. kolejki Serie A. Lazio w wyjazdowym pojedynku pokonało 2:1 Sassuolo i umocniło się w czołówce ligowej tabeli.

W roli zdecydowanego faworyta do sobotniego spotkania przystępowali goście z Rzymu, którzy chcieli potwierdzić wysoką formę sprzed przerwy na mecze reprezentacji. Sassuolo liczyło natomiast na przełamanie fatalnej passy czterech kolejnych meczów bez zwycięstwa.

To jednak Sassuolo jako pierwsze wyszło w tym spotkaniu na prowadzenie. W 26. minucie bramkarz Lazio sfaulował we własnym polu karnym jednego z rywali i prowadzący to spotkanie sędzia bez wątpliwości wskazał na jedenasty metr. Rzut karny wykorzystał Berardi.

Dwie minuty później na 2:0 powinien podwyższyć Defrel, ale w sytuacji sam na sam ze Strakoshą uderzył obok słupka. Tymczasem trzy minuty przed przerwą Lazio doprowadziło do wyrównania. Po prostopadłym podaniu Felipe Andersona, z ostrego kąta bramkarza Sassuolo uderzeniem w długi róg pokonał Immobile.

Kilka chwil później Immobile mógł wyprowadzić Lazio na prowadzenie, ale gospodarze ofiarnymi interwencjami na linii bramkowej zapobiegli utracie gola.

W drugiej połowie inicjatywa należała do Lazio. Na bramkę Sassuolo groźnie uderzali Immobile i De Vrij, ale w obu przypadkach dobrymi interwencjami popisał się Consigli.

Ataki gości przyniosły efekt w 83. minucie. Wówczas goście wyszli na prowadzenie po tak jak niefortunnie interweniował Pellegrini, który po wstrzeleniu piłki przez jednego z rywali, skierował ją do własnej bramki. Niewiele brakowało, a Pellegrini zrehabilitowałby się w samej końcówce, ale futbolówka po jego uderzeniu głową trafiła w słupek.

US Sassuolo - Lazio Rzym 1:2 (1:1)
1:0 Berardi (k.) 27'
1:1 Immobile 42'
1:2 Pellegrini (sam.) 83'