W starciu outsiderów górą Rekiny

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: SerieA.pl  |  10.12.2016 20:06
W pierwszym sobotnim spotkaniu w ramach 16. kolejki Serie A zawodnicy FC Crotone pokonali w roli gospodarzy 2:1 Pescarę Calcio, odnosząc jednocześnie swoją drugą wiktorię w trwającej kampanii. Losy rywalizacji rozstrzygnęły się w ostatnich dziesięciu minutach rywalizacji.

Pierwszy mecz w ramach 16. kolejki włoskiej ekstraklasy miał mieć duże znaczenie w kontekście walki o utrzymanie ligowego bytu w najwyższej klasie rozgrywkowej we Włoszech.

Obie ekipy ostatnio wyraźnie zawodzą, ale to przede wszystkim goście liczyli na przerwanie niechlubnej passy spotkań bez wygranego spotkania.

Zgodnie z oczekiwaniami w pierwszych trzech kwadransach rywalizacji nie brakowało walki, ale klarownych sytuacji do zdobycia bramki było jak na lekarstwo. Nie znaczy to jednak, że w pierwszej połowie zabrakło goli. Co to, to nie. W 24. minucie trafienie z rzutu karnego zaliczył Raffaele Palladino, ale trzeba przyznać, że "jedenastka" została podyktowana w kontrowersyjnych okolicznościach, bo po dotknięciu piłki ramieniem przez Hugo Campagnaro. Niejeden arbiter nie wskazałby na "wapno".

Po zmianie stron przed długi czas nie działo się praktycznie nic na Stadio Ezio Scida. Aczkolwiek w ostatnich osiemnastu minutach obie drużyny  obudziły się, co wpłynęło na to, że końcowe fragmenty rywalizacji były bardzo emocjonujące. Między innymi dlatego, że z powodu otrzymania swoich kolejnych żółtych kartek plac gry musieli opuścić najpierw Alberto Aquilani, a później Leonardo Capezzi.

Tymczasem w momencie, gdy zarówno beniaminek Serie A, jak i piłkarze Delfinów musieli kontynuować swoją grę w osłabieniu, padły kolejne gole. W 82. minucie po zamieszaniu w polu karnym gospodarzy do remisu doprowadził obrońca Pescary Campagnaro, który wykorzystał ospałość obrony gospodarzy. Z kolei ostatnie słowo należało do Gian Marco Ferrariego i trzy oczka zostały w Kalabrii.

FC Crotone - Pescara Caclio 2:1 (1:0)
1:0 Palladino 24'
1:1 Campagnaro 82'
2:1 Ferrari 83'