REKLAMA
REKLAMA

Suso na celowniku Atletico Madryt

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: ASInfo  |  28.11.2016 11:04
Według informacji hiszpańskiego dziennika "AS", Suso znalazł się na celowniku Atletico Madryt. Suso jest piłkarzem Milanu od stycznia 2015 roku. W bieżących rozgrywkach Hiszpan jest wiodącą postacią mediolańskiego klubu i łącznie rozegrał już w jego barwach czternaście spotkań, zdobywając przy tym pięć bramek.

Pozyskaniem 23-latka jest zainteresowane Atletico Madryt. Włodarze "Rojiblancos" obserwują hiszpańskiego pomocnika i wkrótce mają przedstawić Milanowi konkretną ofertę.

Obecny kontrakt Suso z ekipą "Rossonerich" jest ważny do końca sezonu 2018/2019. Jego obecna wartość rynkowa wynosi siedem milionów euro.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 10 komentarzy

sortowanie: rosnąco | malejąco

DaHorse_ACM | 28.11.2016 11:53

Zakładam, że ta wartość rynkowa jest wzięta stąd:

http://www.transfermarkt.pl/suso/ profil/spieler/111961

Mocno zastanawiająca, biorąc pod uwagę, że Suso jest naszym wiodącym zawodnikiem w tym sezonie... Pomijając fakt, że według mnie to jest jeden z zawodników NIE DO RUSZENIA, to na oferty poniżej 30 baniek nawet bym nie spojrzał.

NewMaldini | 28.11.2016 14:11

"Jego obecna wartość rynkowa wynosi siedem milionów euro."

Co za niekompetencja...

Transfermarkt w przypadku wielu zawodników podaje wręcz śmieszne wartości. Siedem milionów to on był warty w zeszłym sezonie. Obecnie nikt w Milanie nie spojrzy na oferty poniżej 30 mln w przypadku Hiszpana.

Inne przykłady:

Romagnoli - wartość według Transfermarkt 20 mln. W czasie letniego mercato Milan odrzucił za niego ofertę w wysokości 50 mln.

Dr Sciglio - wg. Transfermarkt 6 mln. W lecie odrzucona oferta 25 mln.

Donnarumma - wg. Transfermarkt 15 mln. Realnie patrząc już teraz moglibyśmy dostać za niego trzy razy tyle.

Tego typu przykłady można znaleźć praktycznie w każdym klubie czołowych lig europejskich.

Asteniu | 28.11.2016 16:58

I tak go Atletico nie kupi. Po co mieli by kupować zawodnika którego i tak nie mogli by zarejestrować ?

Ragnarock | 28.11.2016 18:17

Przecież te wyceny transfermarkt to wymysły jakichś niemieckich filozofów. Gdyby Suso był Niemcem wyceniliby go na 30 mln.
Śmieszy mnie cytowanie wszędzie kwot z tej strony. I dodawanie epitetu "fachowy portal".
De Sciglio 6 mln? To nawet śmieszne nie jest.

DoMs | 28.11.2016 19:15

Nie wiem po co ta spina na kwoty. Są to typowe wyceny marketingowe - moim zdaniem w większości trafne. Sam zas zawodnik jest wart tyle ile ktoś zdoła za niego zapłacić.

renegat | 28.11.2016 22:07

jak dla mnie, jak zaplaca 25 mln euro, to niech go biora. może i jest niezły w ataku, ale zupełnie bezproduktywny w obronie, co według mnie poki co go dyskwalifikuje jako gracza Milanu. podczas derbow, widać to było wyraźnie, jak nas zdominowali, a jako jedyny, który nic nie dal w obronie druzynie, był Suso. na szczęście strzelal.

dalmare | 29.11.2016 01:11

Suso zachwycił w listopadzie zdobywając 4 gole i 3 asysty w kolejnych 3ch meczach. Po derbach Mediolanu sugerowano możliwość 20krotnego wzrostu wartości względem zakupu.
Zachwycił z Napoli i w derbach; pod Inter-Milan zestawiałam jego obecny sezon, charakterystykę i drogę, z Dybalą i Griezmannem.
Ma porównywalne osiągi 2016/17, choć dopiero pod Montellą gra po 90 minut, był wypożyczany i nie miał szczęścia być długo prowadzonym przez wybitnego trenera jak Griezmann, którego Simeone wprowadzał do drużyny pół roku, znalazł mu pozycje i nauczył defensywy.
Mając z tymi dwoma wspólne cechy, jak warunki fizyczne, naturalna technika, lewonożność- gra jednak na boku napadu gdy tamci pośrodku.
Główną cechą jest inwencja; 2016/17 szans stworzonych:
Suso, Dybala(ponad1/3 meczów mniej), Griezmann:
24,  16,  23.
Znamy go jeszcze krótko.

adipetre | 29.11.2016 11:42Aż dziwne że Milan tak niewiele znaczy we Włoszech skoro ma tylu piłkarzy wartych 30-40 mln. Suso trafił do Mediolanu bez kwoty odstępnego, ma za sobą ledwie kilka miesięcy dobrej gry a więc nie może być wysoko wyceniany. Ogromne dysproporcje w wartościach biora sie raczej z niekompetencji działaczy klubów które te oferty przedstawiały.
Pamiętam że Atletico wykazywało zainteresowanie usługami Suso już wtedy gdy konczyla mu się umowa z The Reds, więc może byc coś na rzeczy. Suso to specyficzny atakujący. Nie jest klasycznym skrzydlowym, ani też mediapunta. Estetyka gry przypomina Davida Silve, brak mu jednak altruizmu starszego kolegi, swoją uwagę częściej ogniskuje na egzekucji, niż kreacji. Na tym etapie kariery imo wszelkie myśli o zmianie barw klubowych powinien porzucić, Milan daje mu wszystko czego obecnie potrzebuje.

dalmare | 29.11.2016 21:03

Tak sobie skomentuję by pobyć z Suso:)
. "...wartość według Transfermarkt 20 mln. W czasie letniego mercato Milan odrzucił za niego ofertę w wysokości 50 mln...
- to są 2 różne pojęcia: wartość szacowana i oferta

. "I tak go Atletico nie kupi. Po co mieli by kupować zawodnika którego i tak nie mogli by zarejestrować ?"-
- Mam nadzieję dla dobra Milanu, że Atletico go nie wyciągnie; jest w fazie kariery w której nie zatrzyma się latem na pół roku by czekać na rejestrację;
inną sytuację ma Lemar, który w listopadzie skończył 21 lat i latem teoretycznie mógłby zgodzić się szkolić w Atletico do zimy 2018, potem musiałby jeszcze walczyć o skład;

. "...niech go biorą. może i jest niezły w ataku, ale zupełnie bezproduktywny w obronie, co według mnie poki co go dyskwalifikuje jako gracza Milanu. podczas derbow (...) jako jedyny, który nic nie dal w obronie druzynie..."-
- podsumowanie bohatera Milanu w derbach przez fana... (sprawdzam squawka:
Strz 3, Gol 2, Klucz 1, Tackl/Acc 3/67%, Przejęć 1, Clear 1, Block 1);
mamy w oczach Griezmanna naprawiającego błąd obrońców przy 1x1 Pereiro/ Oblak ("to mówi wiele jakim są zespołem" słowa Cocu), ale na takie zachowanie Simeone pracował z Griezmannem 2 lata;

. "...Suso trafił do Mediolanu bez kwoty odstępnego..."-
- była niewielka kwota za uwolnienie w styczniu pół roku przed końcem kontraktu;
"...brak mu jednak altruizmu ..."- ma 6 asyst/ 24 szans stworz. w 1/3 sezonu, nie dostawał szans na zgranie się, teraz gra w tworzonej na nowo drużynie

dalmare | 29.11.2016 21:17

PS -przykład wartości i oferty w 1szym cytacie nie dotyczy Suso
Objawienie się Suso: Jeszcze w lipcu 2016 Milan włączał go do ofert za innych graczy (Mati Fernandez) jako "niemieszczącego się w planach trenera".seriea.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy