Jedenastka weekendu (15.04-17.04)

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: Goal.pl  |  19.04.2016 00:00
Miniony weekend upłynął przede wszystkim pod znakiem zniwelowania do zera przewagi FC Barcelony nad Atletico Madryt w tabeli La Liga. Ekipa z Katalonii niespodziewanie przegrała z na swoim stadionie z Valencią (1:2). Ciekawie było również na Stadio Giuseppe Meazza, gdzie miejscowy Inter pokonał Napoli (2:0). Tymczasem w naszym zestawieniu weekendu znalazło się miejsce dla czterech przedstawicieli angielskie Premier League, po dwóch zawodników ma liga hiszpańska, Bundesliga i Serie A. Stawkę uzupełnia zawodnik przedstawiciel Ligue 1.

Salvatore Sirigu (Paris Saint-Germain, 1 nominacja) - Włoski bramkarz zachował czyste konto w meczu paryżan z Caen. W 68. minucie w kapitalnym stylu obronił uderzenie Jordana Leborgne z rzutu wolnego. Warto odnotować, że reprezentant Włoch wystąpił w sobotę w trzecim meczu w Ligue 1 w tym sezonie i po raz trzeci zagrał na "zero z tyłu".

Komentarze | 3 komentarze

kubabielen | 19.04.2016 01:16

Heurelho Gomes obronił w meczu wyjazdowym Watfordu przeciwko West Brom dwa karne i dzięki niemu jego drużyna wygrała, ale to za mało, by załapać się do jedenastki weekendu goal.pl. Nie miał szans w pojedynku z Sirigu, który obronił groźny strzał w drugiej połowie. Czapki z głów

AxelF | 19.04.2016 10:28

kubabielen - Diego Alves wybronił z Barceloną z 5-6 setek. Od sytuacji ze strzałami z półobrotu z 14 metrów za zasłony obrońcy, po długim, przez próby lobu, po strzały Messiego z 2 metrów. Wpuścił 1 bramkę w meczu, gdzie Barca stworzyła sytuacji multum.
ŚO Valencii, też zagrali mecz bezbłędny, a czasem ocierający się o artyzm.  Ale cóż.

Asteniu | 19.04.2016 14:43

Nie wiem jak genialnie musiał bronić Salvatore Sirigu, że to on a nie Diego Alves jest w tej 11. Ponadto ciężko mi sobie wyobrazić, że nikt w Europie na lewej stronie defensywy nie zagrał lepiej niż Lucas. Ok, mecz Francuza dobry, szczególnie w defensywie, ale nic wielkiego, po prostu solidna gra. Luis Filipe w tym sezonie rozegrał z 20 spotkań na dużo wyższym poziomie i nie pamiętam czy choć raz się znalazł (no może raz).

Najlepszy jest jednak wybór Saula. Średni mecz wychowanka Atletico, a w pierwszej połowie nawet słaby. Ogólnie mało widoczny, mało pod grą i po za asystą i wybieganymi ponad 12 km niczym się w tym spotkaniu nie wyróżnił. Taki Koke zagrał dużo lepsze spotkanie, z asystą i bramką na koncie, chociaż to też nie było wielkie spotkanie, dobre co najwyżej dobre plus.

I tak jak wspomniał AxelF, albo Mustafi albo Abdennour powinni znaleźć się w tej 11.

P.S Trochę te 11 nie mają sensu. Mam taką propozycję (od przyszłego sezonu), aby zrobić 11 kolejki w czołowych ligach i z tych 11 stworzyć 11 kolejki w Europie.