Podział punktów w Neapolu

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: seriea.pl  |  22.02.2016 22:59
Napoli nie zdołało wykorzystać ostatniego potknięcia Juventusu. Podopieczni Maurizio Sarriego w poniedziałkowy wieczór zremisowali 1:1 przed własną publicznością z Milanem.

W pierwszym kwadransie optyczną przewagę mieli gospodarze, ale defensywa Milanu nie pozwalała im na zbyt wiele. Obrońcy Rossonerich skutecznie powstrzymywali ofensywne zapędy piłkarzy Napoli. Na klarowną sytuację trzeba było czekać aż do 30. minuty. Wówczas dobrą okazję miał Lorenzo Insigne, ale uderzył tuż obok słupka.

W kolejnych minutach doczekaliśmy się kolejnych sytuacji. W 35. minucie przed szansą stanął Callejon, który otrzymał dobre podanie od Higuaina, ale spudłował. Kilka chwil później piłka po strzale Higuaina poszybowała nad poprzeczką.

Ataki Napoli przyniosły efekt w 39. minucie. Wówczas gospodarze wyszli na prowadzenie, a na listę strzelców wpisał się Lorenzo Insigne. Zawodnik Napoli zdecydował się na uderzenie zza pola karnego, a piłka po rykoszecie wylądowała w siatce.

Radość kibiców z Neapolu nie trwała jednak długo, bowiem tuż przed przerwą Milan doprowadził do wyrównania. Po dośrodkowaniu Hondy i przedłużeniu zagrania przez Koulibaly'ego, piłka trafiła do zamykającego akcję Bonaventury, który mocnym strzałem pokonał bramkarza Napoli.

W drugiej połowie obie drużyny szukały swoich okazji. W 67. minucie bliski zdobycia bramki dla gospodarzy był Mertens, ale piłka po jego strzale z kilku metrów trafiła w słupek. Swoją okazję miał także Higuain, ale w jego przypadku futbolówka przeszła obok bramki.

W końcówce spotkania odważniej zaatakowali również goście. Najpierw obok bramki uderzał Niang, a kilka chwil później Reinę do interwencji zmusił Honda. Ostatecznie wynik nie uległ zmianie, a obie drużyny podzieliły się punktami.

Ależ emocje!

Napoli biło dziś głową w mur, a my boleśnie kąsaliśmy. Nasza obrona bez Romagnoliego zagrała niesamowite spotkanie, a w szczególności Abate, który byś dziś bestią. Mieliśmy trochę szczęścia, ale trzeba jednak przyznać, że remis jest zasłużony.

PerSempreMilan | 22.02.2016 23:01

Milan zagrał tak jak miał zagrać, ultradefensywnie. bardzo ważny i ciężko zdobyty 1 pkt. na jakże trudnym terenie. Napoli przeważało nie ma co do tego wątpliwości, posiadanie piłki z dużą przewagą, ale nawet w meczu z Juventusem, który grał u siebie posiadanie większe miało Napoli, więc to żadne zaskoczenie, zespół ustawiony na grę z kontry. Teraz kilka łatwiejszych spotkań i liczę na kilka kompletów pkt i walkę do końca o 3 miejsce.

Forza Milan !!!

IvIod | 22.02.2016 23:02

Zimne piwko dla drużyny Milanu... szczerze myślałem, że Napoli z łatwością rozprawi się z ekipą z Mediolanu.

Podziękował.

Rivera | 22.02.2016 23:02

Ufff... ciężko było, ale się udało wybronić ten remis. Teraz już resztę topowych zespołow bedziemy podejmować u siebie. Obrona genialna, zwłaszcza Abate.

My dziś pomogliśmy Juve, oby oni za tydzień też się odwdzięczyli :)

PerSempreMilan | 22.02.2016 23:04

Na szczególne wyróżnienia Abate i Montolivo bardzo dobre spotkanie dużo pecha przy pierwszej bramce rykoszet zmylił Donnarumme ale nie ważne, nie było źle :D

19Pablos89 | 22.02.2016 23:06

Dzięki Milan!
Bardzo chciałbym zobaczyć tę ekipę w pierwszej trójce Serie A.
Trener dobry , teraz klasowego środkowego pomocnika i myślę że podniesiecie swój potencjał.

RazDwaTrzy3 | 22.02.2016 23:06

Idealny wynik dla Romy coś czuje ze skończy się liga tak jak przeważnie czyli Juve mistrz Roma druga :) pozdro

grzwyss | 22.02.2016 23:06

Gdyby nie Menez pomógł nie przegrać Napoli. Nawet podania do tyłu miał niecelne, dawno nie widziałem takiej nieporadności..

grzwyss | 22.02.2016 23:07

Miało być: "Menez pomógł nie przegrać Napoli. Nawet podania do tyłu miał niecelne, dawno nie widziałem takiej nieporadności.." :)

Kokodzambo | 22.02.2016 23:11

@RazDwaTrzy3, gdyby było "jak przeważnie", to Juve byłoby pierwsze, a drugi byłby Milan, bo to oni najczęściej (poza Juve - 21) zajmowali drugie miejsce, aż 17-krotnie. Inter 15-krotnie był drugi, a Roma tylko 13 razy.

Fajne meczysko, szczególnie końcówka. Abate jak pod koniec zrobił Higuaina, to normalnie zagranie sezonu. Donnarumma również kilka razy uratował skórę kolegom. Do boju Milan, trzymam kciuki!

Kokodzambo | 22.02.2016 23:13

Widać że praca z Mihajloviciem przynosi coraz lepsze efekty. Szanse na 3-cie miejsce? Jak najbardziej

kaka1999 | 22.02.2016 23:18

Nie wiedziałem że remis może tak cieszyć :) jak na razie jeden z najlepszych meczów w defensywie milanu.

Rivera | 22.02.2016 23:21

8 pkt straty do 3. miejsca, rozpędzona Roma - ja raczej nie widze szans, chyba, że Milan zacznie serie wygranych (nast. mecze - Torino u siebie, Sassuolo na wyjeździe, Chievo na wyjeździe, Lazio u siebie, Atalanta na wyjeździe). Jeśli w tych 5 meczach do spotkania z Juve uda się zdobyć 12-13 lub więcej pkt to dopiero będzie można myśleć w LM. Obecnie wielkich szans nie widze.

Bianconeri18 | 22.02.2016 23:25

Rivera

No oby oby za tydzień Juve nie zawiodło nas i was :D :D

Choć nie ma co jutro to będzie mecz .... serce wiadomo ale rozum to ten Lewandowski .. :/

Rossoneri444 | 22.02.2016 23:25

Jestem przekonany, że skończymy sezon wyżej niż na 6 miejscu. Gramy bardzo dobrze. Lepiej niż nasi bezpośredni rywale a zwłaszcza Inter czy Viola (bez spiny). Cieszył się bedę z pucharów i sezonu zakończonego w dobrym stylu. No i oczywiście liczę na awans do finału i Puchar Włoch :). Jacek to jest mega koleś. To powinien być pewniak do pierwszego składu na Euro.

RazDwaTrzy3 | 22.02.2016 23:30

Kokodzambo po co piszesz takie bzdury ??? Roma ma 14 vice mistrzostw tak jak Inter i Milan Ale to ze jest ze środkowych Włoch powoduje że to ona jest królem 2 miejsca niestety...

Djurnall | 22.02.2016 23:53

Ogolnie..ciezko sie.oglada swoj zespol ktory malo atakuje,glownie sie broni ale brawo za determinacje..Abate najlepszy w Milanie. Koulibaly w Napoli. Nie wiem skad Napoli ukulalo tyle punktow..zapewne tylko dzieki el Pipicie...bo taktykabdzis 1200wrzutek to srednio przemyslane zagrania...Goulam czy jak mu tam to.sam dzis ich z 900 zrobil.... FORZA MILAN

dalmare | 22.02.2016 23:55

Wcale się nie cieszę z tego remisu. Był to wielki mecz w 1szej połowie; błąd bardzo dobrego Koulibalyego dał wyrównanie.
Mecze są wielkie wówczas gdy przeciwnicy są równi- nie wtedy gdy jeden z nich może gnieść wysoko drugiego.
Nie był już wielki w 2giej. Milan Mihajlovica nadal był tym samym z 1szej: bezbłędnym w pojedynkach, w środku boiska i we własnym polu karnym, mieli szybkość, sily fizyczne, umiejętność, koncentrację, brak jakiegokolwiek strachu, przeświadczenie.
Napoli zmienili się po wyrównaniu 1-1. Mają zawsze tę swoją wrażliwą psychikę: lot w chmury dopóki nie uderzają raz po raz w szybę; także wysiada im z biegiem czasu fizyczność.
Najjaskrawiej wrażliwość tę widać u napastników, Higuain zdenerwowany nie jest zabójcą, Insigne daje się przykryć, Hamsik uznojony, nawet świeży Mertens wchodzący w przegrywanej fazie meczu przejmuje nerwowość kolegów i strzela tylko w słupek. Dries, szkoda, miałeś niewdzięczne zadanie zbyt póżnej próby odmiany meczu ktory już się walił.
Nie pierwszy raz słabość zmian jakie może wystawić Sarri: wielki talent Mertensa z założenia trzymany na ławce do póżnych chwil, gdy przy wejściu nie pomoze mu już sfrustrowany Higuain, zaharowany Hamsik, nie ma już Callejona, Insigne, i nie ma już spokoju i pewności siebie.
Gabbiadini- w ogóle nie jest wtedy żadną możliwością: bez rytmu meczowego, specyficzny gracz niszowy, z niebywałym strzałem do którego musi mieć warunki.
Mecz był przegrany dla Napoli (remis jest przegraną) zanim weszły zmiany, a te, jak w poprzednim, nie mogły dać wzmocnienia.

Wielkim zyskiem obrotu spraw jest odzyskanie jakości Milanu przez Michajlovica, po dzisiejszym występie chyba już trwałe. Świetny trener.
Osiągnął skok jakości tymi samymi graczami. Milan Mihajlovica nie ma blasku ofensywnego Napoli- lecz, przynajmniej ten widziany dzisiaj, ma siłę mentalną nie do zdarcia, samowiedzę i wytrzymałość, także technikę destrukcji i wygrywania środka pola.

Ubogie powiedzieć po tym meczu o punktacji dla Juventusu i nic więcej.
"...szczególne wyróżnienia Abate i Montolivo..." - a nie Bonaventura ?

r.baggio | 22.02.2016 23:57

@RazDwaTrzy3,
przykro mi ale Ty także nie masz racji.
Roma była 13 razy na drugim miejscu:
W sezonach: 30/31, 35/36, 80/81, 83/84, 85/86, 01/02, 03/04, 05/06, 06/07, 07/08, 09/10, 13/14 i 14/15
A więc nie jest najczęściej występującą drużyną na drugiej pozycji. Jest nim Juventus (20 razy), a nie licząc ich mamy obie ekipy ze stolicy mody (po 14 razy).

Co do szans na 3 miejsce --- niestety, liczyć można tylko jeżeli swoje mecze się będzie wygrywało, a Juventus (tylko z Romą grać nie będą) i Napoli (z całą trójką się zmierzą) 'ukradnie' punkty rywalom + (jak dobrze pójdzie) to remisy dotknął Violę, Romę i Inter w meczach pomiędzy sobą.

Trzeba też pamiętać o tym, że w ostatniej kolejce sezonu spotkamy się z Romą.

Tak więc - faktycznie szykować się może walka do ostatniej kolejki.

RazDwaTrzy3 | 23.02.2016 00:24

R. Baggio kolejny znawca :p 1931,1936,1955,1981,1984,1986,2002, 2004,2006,2007,2008,2010,2014,2015 Co daje 14 vice mistrzostw

r.baggio | 23.02.2016 00:37

radzę sprawdzić oficjalne dane --- w 55 roku Roma kończyła sezon na 3 miejscu, za Milanem i Udine, mając 3 punkty straty do Udine.
To, że Udine wywalili do serie B za korupcję nie oznacza, że akurat w tym przypadku zostali oni pozbawieni 2 miejsca.
Zapewne nie wiesz, że zostali wywaleni wtedy za 'przeszłą' korupcję (która miała miejsce dwa lata wcześniej).

Ja żadnym znawcą nie jestem. Jednak w przeciwieństwie do Ciebie sprawdzam (a przynajmniej staram się to zrobić) fakty nim coś pieprznę na forum.

renegat | 23.02.2016 01:25

ogladalem tyllko 2 polowe. Napoli miala miazdzoca przewage, chociaz Milan mogl w kazdej chwili sie odgryzc. troche slabo w obronie gral Honda, rowniez bardzo duzo chaosu w srodku pola Milanu, nie potrafili przez dlugi czas ani troche przytrzymac pilki i rozegrac jakas akcje.

z przebiegu spotkania, trzeba cieszyc sie z remisu. ale to marne pocieszenie. Milan stracil kolejne 2 punkty i oddala sie szansa na LM. dlatego, nie ma powodow do optymizmu. nie widac bylo u zawodnikow checi gry o 3 punkty.

RazDwaTrzy3 | 23.02.2016 01:48

R. Baggio - Roma ma oficjalnie 14 vice mistrzostw i Nie zmienisz tego a w tym roku 15 będzie :p

Pelessimus | 23.02.2016 02:11

Dalmare,

masz ciekawy styl i spojrzenie.

Mecz widziałem od trzydziestej trzeciej czy czwartej minuty, akurat wtedy Napoli skonstruowało parę zaskakujących akcji i już chwilę potem zgodnie z przypuszczeniami padł gol. Długo nie trwała radość kibiców Napoli, dokładnie pięć minut, szczęśliwe wyrównanie i do przerwy remis. Po przerwie walka do końca meczu i wielki duch Milanu. Fenomenalny w obronie Abate, pewny Donnarumma, zaskakująco dobry Kucka - ale do tego może już się trzeba przyzwyczaić?. Balo dwa razy lepszy od Meneza, Bertolacci mimo, że wszedł, to jakby odstawał kondycyjnie, a może to psychika?
Ten jeden punkt jest dla Milanu cenny, a pod względem mentalnym to wręcz bezcenny.

milansiempre | 23.02.2016 03:20

Bonaventurze i Insigne nalezy sie wyjazd na Euro jak psu kosc.Obaj sa niezwykle kreatywnymi zawodnikami i obok Verrattiego,Montolivo i chyba wciaz tez Pirlo powinien byc pewniakiem.

TommyMasta | 23.02.2016 07:14

Dobry wynik ;)

Jeśli pokonamy za tydzień Napoli u siebie to może się jeszcze zrobić ciekawie ;)

MateuszDabrowsk | 23.02.2016 07:28

Takiej nieporadnosci w Serie A dawno nie widzialem. Miazdzaca przewaga Napoli. Strasznie mi się to oglądało. Jechaliśmy na niezłym farcie. Teraz łatwiejsze mecze i może to będzie ciekawiej wyglądało. Cieszy punkt ale gra fatalna.

halohalo | 23.02.2016 07:47

Swietny taktycznie mecz Milanu z odrobina szczescia.
Higuain na swoim \"poziomie\" (sytuacja z Zapata pod koniec meczu).

dalmare | 23.02.2016 08:33

Była niegdyś taka piosenka "Ludzie listy piszą..." Teraz posty piszą...
"...Takiej nieporadnosci w Serie A dawno nie widzialem. Miazdzaca przewaga Napoli. Strasznie mi się to oglądało..."
No proszę, każdy widzi po swojemu.

"halohalo | 23.02.2016 07:47
Higuain na swoim \"poziomie\" (sytuacja z Zapata pod koniec meczu)."

Szybka opinia ale średnia. Sytuacja polegała na tym, że arbiter nie widział umyślnego łokcia Zapaty, bee... Lecz Zapata jak i Antonelli bardzo dobry występ (Abate już tu pochwalono).

dalmare | 23.02.2016 08:41

*
ach, gdyby ktoś usunął zbędne wklejenie

rediroma | 23.02.2016 09:02

Bonaventura spoko gracz ... tylko co on wczoraj pokazał prócz bramki sprezentowanej przez Koulibalyego? Cały mecz był niewidoczny jak prawie cała ofensywa Milanu.

Weo | 23.02.2016 09:03

Cieszy i mnie remis w tym meczu. Ogólnie dobrze że Milan staje na nogi. Walka o 3 miejsce bedzie najbardziej zaciętą walką we Włoszech, No i sama walka o mistrzostwo Juventusu z Napoli nie gorsza.

Inter ma lekki kryzys w połowie sezonu co powoduje że jego szanse maleją w porównaniu do Romy czy Fiorentiny o top 3. Mialn ma podobne, ale są w tendencji wzrostowej i do końca sezonu mogą zawojować. Inter mam nadzieję że się podniesie, stać ich spowrotem na dobre wyniki,

W następnej kolejce mecz Juventus - Inter i Fiorentina - Napoli :D Emocje gwarantowane. Juve z kontuzjami i po meczu w LM będzie nieco słabszy niż zwykle więc jest okazja cos ugrać w tym meczu. Forza Inter!

halohalo | 23.02.2016 09:48

dalmare

Wydaje mu sie, ze lokiec Zapaty nie byl celowy. Blokowal po prostu pilke przed Igla, a ten mogl sobie darowac tego buta.

MateuszDabrowsk | 23.02.2016 09:57

Dalmare
Ludzie też fraszki piszą...;)
No jako fana Milanu ciężko mi się oglądało bo gol dla gospodarzy wisiał w powietrzu. Nie wiem co w tym dziwnego.

Adqu | 23.02.2016 10:24

Gratulacje dla Milanu, zagrali naprawdę dobre spotkanie co ostatnio zdarza im się często.
Wynik bardzo dobry dla drużyny Interu ;)

Bario_Malotelli | 23.02.2016 10:58

Macie swojego pokrake Meneza. Mario w 5 min zrobil wiecej niz on w 25. Slaby byl i slaby bedzie. Caly mecz na bezdechu ogladalem. Xapata dobry mecz. Abate kozak mega!! Teraz 3pkt z bykami

NewMaldini | 23.02.2016 14:37

Oszczędźcie trochę tego Meneza. Chłop wraca po ponad półrocznej kontuzji, więc musi minąć trochę czasu aż wróci do optymalnej formy. W zeszłym sezonie pokazał, że jest piłkarzem światowej klasy i był chyba najlepszym transferem Serie A.