Milan ponownie wygrywa, Samp na remis z Torino

dodał: Tomasz Lubczyński  |  źródło: SerieA.pl  |  03.02.2016 22:57
AC Milan odniósł drugie zwycięstwo z rzędu pokonując na Stadio Renzo Barbera Palermo 2:0. Wynik ustalony został jeszcze w pierwszej połowie, strzelali Carlos Bacca i Mbaye Niang. W innym wieczornym pojedynku Sampdoria tylko zremisowała z Torino 2:2, a bohaterem turyńczyków okazał sie Andrea Belotti, który zaliczył doppiettę i uratował gościom punkt w czwartej minucie doliczonego czasu gry.

Już w siódmej minucie piłka znalazła się w siatce Palermo, jednak po raz kolejny w tym sezonie przydała się technologia Goal-Line, która wykazała, że bramkarz rosanero zdołał wybić futbolówkę, nim ta przekroczyła linię bramkową całym obwodem.

W 19 minucie nie było już jednak mowy o pomyłce, gdy gola strzelił Carlos Bacca. Ignazio Abate zagrał dobre podanie po ziemi z prawej strony, do piłki wybiegł napastnik, który z okolic szóstego metra nie pozostawił złudzeń Sorrentino na skuteczną interwencję.

Po 33 minutach było już natomiast 2:0, gdy po faulu w szesnastce sędzia wskazał na rzut karny dla rossonerich. Do futbolówki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Mbaye Niang i precyzyjnym uderzeniem pod poprzeczkę nie dał szans golkiperowi Palermo.

Do przerwy goście prowadzili 2:0 i nic nie wskazywało, by nie zakończyli 23. kolejki bez kompletu punktów.

Po zmianie stron Palermo nie potrafiło nic zmienić, a Milan nie musiał już forsować tempo. Dobrą okazję zmarnował napastnik gospodarzy, Trajkovski, który w dogodnej sytuacji fatalnie przestrzelił. Ostatecznie w drugiej połowie żadna ze stron nie potrafiła zmienić już wyniku i rossoneri pokonali rosanero 2:0.

US Palermo - AC Milan 0:2 (0:2)
0:1 Bacca 19'
0:2 Niang (k.) 33'

Pełna statystyka meczu
________________________________

Pierwsza połowa nie przyniosła goli, jednak zostało to nam wynagrodzone po zmianie stron. Wynik w 66 minucie otworzył Luis Muriel, który mimo asysty obrońcy zdołał upadając na murawę skierować futbolówkę głową po długim rogu do siatki.

Po pięciu minutach mieliśmy jednak wyrównanie Torino. Wprawdzie tego gola nie powinniśmy byli zobaczyć, bo podania Immobile do Belottiego Ranocchia nie miał prawa przepuścić. Tak się jednak stało i napastnik Granaty musiał skierować futbolówkę do bramki.

W samej końcówce ponownie na prowadzenie Sampdorię wyprowadził Roberto Soriano, który przymierzył z dystansu tak, że piłka po koźle znalazła się w siatce, wpadając całkowicie poza zasięgiem ramion interweniującego Daniele Padellego.

Kiedy wydawało się już, że Blucerchiati zgarną komplet punktów, w ostatniej akcji meczu ponownie do siatki trafił Andrea Belotti, który tym samym zapewnił gościom punkt.

UC Sampdoria - Torino FC 2:2 (0:0)
1:0 Muriel 66'
1:1 Belotti 71'
2:1 Soriano 84'
2:2 Belotti 90+4'