Gol Zielińskiego, Empoli remisuje z Milanem

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: SerieA.pl  |  23.01.2016 23:15
Dobra postawa piłkarzy Empoli nie przestaje zadziwiać. W drugim spotkaniu 21. kolejki Serie A ekipa z Toskanii zremisowała na swoim stadionie z Milanem 2:2. Cały mecz w barwach gospodarzy zaliczyli Łukasz Skorupski oraz Piotr Zieliński. 21-letni pomocnik wpisał się po raz drugi w sezonie na listę strzelców.

Starcie Empoli z Milanem było awizowane jako konfrontacja będącego ostatnio w dobrej dyspozycji Carlosa Bakki z mającym coś do udowodnienia Rossonerim Riccardo Saponarą. Drużyna z miasta mody musiała też uważać na Zielińskiego, który w ostatnich tygodniach prezentował się bardzo dobrze na włoskich boiskach.

Na pierwszego gola kibice nie musieli długo czekać, bo padł on już w dziewiątej minucie. W roli głównej wystąpił Bacca, który otrzymał bardzo dobre podanie od Luki Antonellego. Kolumbijczyk, będąc w sytuacji sam na sam z Łukaszem Skorupskim, swojej szansy nie zmarnował i zanotował swoje dziesiąte trafienie w lidze w tym sezonie.

Tymczasem w 32. minucie ze świetnej strony zaprezentował się Zieliński. Reprezentant Polski otrzymał bardzo dobre zagranie od Saponary i strzałem po ziemi sprawił, że do kapitulacji został zmuszony Gianluigi Donnarumma. Dla polskiego pomocnika było to drugie trafienie w trwającej kampanii.

W drugiej odsłonie obie ekipy zachowały skuteczność z pierwszej połowy spotkania i również strzeliły po jednym golu. Najpierw na prowadzenie przedstawicieli 18-krotnych mistrzów Włoch wyprowadził Giacomo Bonaventura, który otrzymał piłkę po przypadkowym odbiciu jej od twarzy Mbaye Nianga i mocnym strzałem wpakował futbolówkę do siatki.

W 61. minucie podopieczni Marco Giampaolo po raz drugi w spotkaniu zdołali odrobić straty. Co ciekawe, ponownie z dobrej strony zaprezentował się Zieliński, który miał udział przy trafieniu Massimo Maccarone, egzekwując rzut wolny, po którym doświadczony napastnik drużyny z Toskanii z zimną krwią wykorzystał błąd golkipera teamu z Mediolanu.

Warto odnotować, że w drugim spotkaniu z rzędu szanse gry otrzymał po wejściu z ławki rezerwowych Mario Balotelli. Niemniej w porównaniu do starcia z Fiorentiną, wypożyczony z Liverpoolu piłkarz spędził na placu gry więcej czasu, bo zameldował się na nim w 67. minucie. Wpływu na losy rywalizacji jednak nie miał i ostatecznie mecz zakończył się remisem 2:2.

Rossoneri444 | 23.01.2016 22:44

Frajersko oddane punkty. Dwa razy prowadziliśmy, by oddać zwycięstwo. Ehhh. Kolejny karny niepodyktowany, ale to już się stało raczej normą. Spalonego przy golu Bacci chyba nie było, a jak był to nie do wychwycenia chyba

JaToJestemJa | 23.01.2016 22:47

Rossoneri444

Też mi się wydaje, że nie było spalonego. Karny dla Milanu na 100%. Empoli to bardzo ciężki teren. My grając 3 razy słabiej od Milanu dziś wywieźliśmy z tamtego stadionu 3 pkt. Milan wcale nie grał, aż tak źle, ale zadecydowały pojedyncze elementy. Jutro my z Carpi. Liczę na pewne zwycięstwo.

FORZA INTER!

Rivera | 23.01.2016 22:48

Empoli piłkarsko o klase lepsze. Milan znowu nie dostaje karnego, tym razem przy wyniku 1-2 dla nas i ten karny by mógł załatwić sprawę. Zieliński w pierwszej polowie bardzo dobrze sie prezentował, w drugiej już słabiej, Saponara odwrotnie. Bonaventura gra cały czas, dziś zagał średnio pomimo gola. Potrzebuje przerwy.

KibicRomy | 23.01.2016 22:51

czekam i czekam aż ten Milan przeskoczy Rome w kryzysie w tabeli ale chyba się nie zanosi :D

Rossoneri444 | 23.01.2016 22:53

No i znowu ten "Kibic" Romy prowokuje. Czemu moderatorzy nie reagują? I nie chodzi mi tu o usuwanie komentarzy

sqnland | 23.01.2016 22:53

ajjj szkoda remisu ale trzeba patrzeć przed siebie. za tydzień derby i w końcu po długiej przerwie kibicuje na żywo :D

Koloseum | 23.01.2016 23:21

Nie oglądałem meczu i teraz żałuję, zapomniałem zupełnie o tym spotkaniu... Brawo dla Zielińskiego , oj będziemy mieli z niego pociechę w reprezentacji :-)

Co do użytkownika @KibicRomy - nie żebym bronił kolegi bo też tak jak ja jest Romanistą, ale bez przesady. Czy jego komentarz aż tak bardzo narusza regulamin serwisu ? A i na przeszłość kolego od Romy może  inaczej formułuj zdania :-)

Rivera | 23.01.2016 23:23

Jaka prowokacja? Prawda jest taka, że Roma gra poniżej oczekiwań a Milan majac świetną okazję, by ich dogonić (jutro grają z Juve), remisuje z Empoli.

Jojo10 | 23.01.2016 23:27

Niang jaka asysta przy bramce Bona hehe dobre musiało go zamrozić tam niezle

Vikernes | 23.01.2016 23:34

Żenada.

grzwyss | 23.01.2016 23:46

Serio nie chcę prowokować, ale mówienie że Milan w tym meczu stracił punkty, to trochę nadużycie. Spalony przy pierwszym golu był, choć mniej ewidentny niż ręka, to na pewno. Balo jakby dostał drugą żółtą, nie można by mieć pretensji do sędziego, który mecz gwizdał bardziej pod ekipę z Mediolanu, co dało się odczuć.
Empoli gra strasznie chaotyczną piłkę, w obronie wyglądają tragicznie. Jak już wyjdą z swojej połowy to wygląda to już lepiej. Dziwi mnie ich wysoka pozycja w tabeli, wynika chyba z tego że są dość mocno nieprzewidywalni. Te ich dublowanie pozycji, wbieganie na aferę.. no ale jak widać skuteczne.

Milan wygląda zdecydowanie lepiej niż w dwóch ostatnich latach, gdzie grę ciągli pojedynczy zawodnicy. Drużyna wie jak bronić, potrafi mieć swoje tępo w meczu, jednak widać jeszcze braki kadrowe, jeden Bonaventura w środku to za mało, tym bardziej że wiecznie w takiej formie nie będzie.

Titanium | 24.01.2016 02:11

Jak tak Piotruś nadal będzie się rozwijać to niedługo powitamy go w Vinovo :)

mafija93 | 24.01.2016 15:46

Nie mówmy cały czas, o tym że gdyby był karny... - karny to jeszcze nie gol. Widać znaczną poprawę gry w destrukcji, brak nam jeszcze "okrzesania" w ataku, już w pierwszej połowie powinniśmy dołożyć przynajmniej jedną bramkę po nieporozumieniu w szykach obronnych Empoli. Plus niewykorzystane 3 okazje z końcówki: złe podanie Mario do Boateng'a; analogiczna sytuacja po przejęciu Bakki i za słabym podaniu do Balo; i spartaczona sytuacja Mario - pomijając tu wgl kwestię błędu sędziego. Wystarczyło jedną z tych 2 sytuacji wykorzystać i kwestia uznanego czy też nie uznanego zagrania ręką ... pozbawiona większego znaczenia. Forza Milan

mafija93 | 24.01.2016 15:48

mafija93 | 24.01.2016 15:49

Do autora: "Cały mecz w barwach gospodarzy zaliczyli Łukasz Skorupski oraz Piotr Zieliński" - błąd Zielu został zmieniony bodajże w 86'.

pelus33 | 24.01.2016 15:56

empoli zagralo dobrze a mu stracilismy punkty, po bramce bacci w 8  minucie myslalem ze bedzie pogrom a jednak nie.......sedzia gwizdal pod gospodarzy nie bylo karnego za reke i gol z metrowego spalonego uznany.......szkoda bo zrownalibysmy sie juz z roma wcaz widac ze ekipe mamy jeszcze niekompletna i brakuje nam solidnych obroncow i pomocnikow,no i kolejny raz zawodnik ktorego pozbywa sie Milan jest gwiazda w innym klubie wczoraj Saponarra chyba byl najbardzej znienawidzony na boisku.....