LE: Fiorentina przypieczętowała awans

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: LigaEuropejska.Goal.pl  |  10.12.2015 23:07
Fiorentina w swoim ostatnim meczu fazy grupowej Ligi Europy pokonała na swoim obiekcie CF Os Belenenses 1:0. Gola na wagę zwycięstwa ekipy ze Stadio Artemio Franchii strzelił Khouma Babacar, który zaliczył swoje drugie trafienie w trwającej edycji Ligi Europy.

Ekipa z Toskanii przed pierwszym gwizdkiem sędziego nie była jeszcze pewna awansu do 1/16 finału Ligi Europy. Aczkolwiek, mając w perspektywie grę z zespołem z Portugalii, bukmacherzy byli spokojni o to, ze właśnie Viola będzie nadal uczestnikiem europejskich pucharów. Portugalczycy chcieli jednak pokrzyżować plany rywali.

W pierwszej części spotkania co prawda kibicom goli nie było dane zobaczyć, ale Fiorentina mocno o to zabiegała. W 25. minucie bliski zaliczenia trafienia był Marcos Alonso, ale piłka po jego uderzeniu przeleciała obok słupka. Minutę później Khouma El Hadji Babacar mógł zdobyć bramkę, ale futbolówka po jego próbie ostemplowała poprzeczkę.

W pierwszej części gry swoją szansę miał jeszcze bardzo widoczny na boisku czwartkowego wieczoru Giuseppe Rossi. Niemniej piłka po jego próbie nie znalazła drogi do bramki i pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem, który bardziej satysfakcjonował gospodarzy, bo goście, aby marzyć o awansie, musieli wygrać.

W drugiej połowie Fiołki wciąż szukały upragnionego gola, a chęci były tak duże, że o mały włos, a piłkę do własnej siatki skierowałby Davide Astori. Włoch niefortunnie odbił piłkę po centrze rywali z boku boiska. Na szczęście dla gospodarzy na posterunku był Luigi Sepe.

Tymczasem w 67. minucie bramkę zdobył Babacar, który ładnym dryblingiem ograł Rubena Pinto i pewnym strzałem pokonał Hugo Venturę. Do końca meczu nic się już nie zmieniło i zespół z Florencji mógł celebrować radość z awansu do kolejnej fazy rozgrywek, eliminując jednocześnie drużynę z Lizbony.

ACF Fiorentina - CF Os Belenenses 1:0 (0:0)
1:0 Babacar 67'