Atalanta wywozi punkt z San Siro!

dodał: Tomasz Lubczyński  |  źródło: SerieA.pl  |  07.11.2015 22:41
AC Milan nie potrafił strzelić gola Atalancie Bergamo i tylko zremisował przed własną publicznością z La Dea. Kolejny, udany należy dodać, występ w barwach rossonerich zaliczył 16-letni bramkarz Gianluigi Donnarumma.

W pierwszym kwadransie spotkania obie ekipy próbowały stworzyć groźne sytuacje, ale na dobrych chęciach niestety się kończyło. Dopiero w 21 minucie Mbaye Niang uruchomił Carlosa Baccę, a ten po łatwym ograniu obrońcy powinien był otworzyć wynik meczu, ale w ostatniej chwili powstrzymał go inny z defensorów Atalanty.

Tuż przed przerwą ponownie swoich sił spróbował Niang, ale tym razem jego uderzenie wybronił Sportiello. Ostatecznie, po bardzo nudnej pierwszej połowie kibice zgromadzeni na San Siro nie uświadczyli żadnych trafień.

Z biegiem czasu, w drugiej odsłonie spotkania to dośc niespodziewanie goście zaczęli zyskiwać przewagę i zagrażali bramce Milanu. W 63 minucie De Roon próbował strzelić gola głową, ale Donnarumma popisał się refleksem i sparował uderzenie gracza gości.

W chwilę później Moralez znalazł się w polu karnym i zdecydował się huknąć z ostrego kąta po krótkim słupku, ale tam również na posterunku był 16-letni bramkarz rossonerich. Genialne dziesięć minut młodego golkipera zakończyło się, gdy Grassi uderzył w sam środek bramki, a Donnarumma nogami wybronił i jego strzał.

W 79 minucie  w końcu odgryźli się gospodarze, gdy Alessio Cerci dośrodkował w pole karne, a stamtąd głowa uderzał Luiz Adriano. Strzał Brazylijczyka został wybity z linii bramkowej przez obrońcę Atalanty. W ostatniej akcji meczu Cerci sam mógł zostać bohaterem, ale mijając Sportiello za mocno wypuścił sobie piłkę i z ostrego kąta trafił tylko w boczną siatkę.

Tym samym obie ekipy podzieliły się punktami po bezbramkowym remisie.

AC Milan - Atalanta Bergamo 0:0

Pełna statystyka meczu

Komentarze | 19 komentarzy

Rossoneri444 | 07.11.2015 22:43

Fatalny mecz Milanu. Fatalny! Gigi jest potęgą i będziemy mieli z niego dużą pociechę. Cały Milan po za Donnarummą beznadziejny.

zorpoks | 07.11.2015 22:45

Jakim cudem Atalanta tego nie wygrała nie wiedzą nawet najstarsi górale.
Zdecydowanie lepiej wygladali na San Siro. Milan? CHyba za bardzo uwierzyli w to, że są czolową ekipą ligi, a mecze same się wygrają.

NewMaldini | 07.11.2015 22:46

Cerci wychodzi w 94 minucie na sam na sam z bramkarzem - 0:0, nie mam pytań. W drugiej połowie albo Atalanta grała mecz sezonu, albo Milan grał fatalnie, nie jestem pewien. Trzeba również napisać, że sędzia robił wszystko aby Milan tego meczu nie wygrał. Świetne zawody Donnarummy.

subiektywny | 07.11.2015 22:47

Bardzo ciekawy mecz. Gratulacje dla Milanu, że w sytuacji kiedy byli wyraźnie słabsi udało im się wywalczyć cenny punkt. Gdyby nie doskonała postawa bramkarza nie byłoby nawet tego, a zawodnicy Atalanty odnieśliby zasłużone zwycięstwo. Bardzo ciekawa w szczególniści 2 połówka obfitująca w sytuację podbramkowe piłkarzy gości. Miejmy nadzieję, że jutro honor Mediolanu obroni rywal zza miedzy.
Forza I

Rivera | 07.11.2015 22:48

Chyba Milan wyrywa 1 pkt Atalancie a nie traci 2... Pomoc slabo zagrala, bez Bonaventury i Bertolacciego gra kompletnie sie nie klei. W pierwszym skladzie powinien grac tylko jeden z dwojki Poli/Kucka, bo nie sa w ogole kreatywni. Romagnoli niepewnie, Bacca duzo strat, Niang dobrze i Donnarumma swietnie. Glownie to mlodemu zawdzieczamy ten pkt. Szkoda tej kontry w ostatniej minucie. Poli tragicznie dogral, to fakt, ale Cerci tez sie tragicznie ustawil.

TommyMasta | 07.11.2015 22:48

Powiedziałbym raczej, że to Milan ratuje punkt, a konkretnie ich młody bramkarz ich ratuje. Już w pierwszej połowie goście z Bergamo byli lepsi, a druga część gry to poza kilkoma wypadami Milanu totalna dominacja Atalanty. Ewidentnie bali się rzucić wszystkie siły w końcówce, szanując jeden punkt, chociaż zwycięstwo było blisko.

Atalanta należy od wielu lat do silnych drużyn Serie A, którym brakuje bardzo niewiele by dostać się do czołówki. Dzisiaj im zabrakło tej zimnej krwi i cynizmu pod bramką Milanu.

Z całym szacunkiem do Milanu, to chyba jeszcze nie ten czas, aby atakować czołówkę. Pomimo ostatnich dobrych wyników, taki mecz nie powinien się w lidze przytrafić, jeśli ma się całe 7 dni na przygotowanie ekipy.

Podrawiam!

zorpoks | 07.11.2015 22:48

"Trzeba również napisać, że sędzia robił wszystko aby Milan tego meczu nie wygrał"

No nie to już jest kpina.
Właśnie można było odnieść zupełnie inne wrażenie.

Claudioo86 | 07.11.2015 22:49

Milan ewidentnie chciał dziś pokazać InterStyle czyli nic nie grając zdobyć 3 pkt. Atalanta dużo lepsza, ale ten młodziak genialny dziś był. Był  karny dla Milanu po tym zagraniu ręką? Bo wydaje mi się, że były podstawy.

Cóż jutro my gramy z Toro. Oby było dobrze.

Forza.

ciechan4Inter | 07.11.2015 22:49

fakt, milan bardzo slaby... zawsze zdazaja sie mecze ktore sprowadzaja druzyne na ziemie (czyt. inter-viola). antonelli i dannarumma bardzo dobrze , reszta absolutnie ponizej jakiejkolwiek krytykii. ostatnia akcja i kunszt cerci'ego wyszedl. najslabszy munkt dzis. brawo atalanta, milo zoskoczyla i swietnie prowadzila ten mecz. a te stale fragmenty - miod :)

Rivera | 07.11.2015 22:54

Ciekawe czy tam bylo zagranie reka... ale po takim meczu Milan nie ma prawa uzywac tego jako wymowki od remisu. Gdyby Bacca strzelil w pierwszej polowie... czasami Kolumbijczyk przesadza z dryblingiem.

Rivera | 07.11.2015 22:57

A no i warto nadmienic, ze Cerci kolejny slaby mecz. Ten zawodnik ma tylko 2-3 zrywy w calym meczu a to za slabo jak na Milan walczacy o Europe. Dobrze, ze Niang wrocil, Bonaventura tez na Juve wraca. W ataku chcialbym zobaczyc Bonaventura - Bacca - Niang, w pomocy Bertolacciego jak wyzdrowieje a na prawej obronie Calabrie. De Sciglio gra srednio i jest ospaly.

TommyMasta | 07.11.2015 23:01

Nie było żadnej ręki ;) Powierzchnia ciała nie została w żaden sposób zwiększona z tego co widziałem. Niewiele brakowało, do podyktowania karnego dla Atalanta, ale Gomez sam się przewrócił przed interwencją Calabrii ;) Gdyby poczekał jeszcze chwilę i wypuścił piłkę tuż przed wślizgiem obrońcy Milanu to byłby czysty karny.

Tak czy inaczej moim zdaniem sędziowanie bardzo dobre, bez absolutnie żadnego wpływu na wynik końcowy.

sqnland | 07.11.2015 23:04

Dzisiaj Milanowi pomogła przede wszystkim Atalanta no i Gigi na bramce. Sędzia też dołożył swoje,  na pewno czerwona kartka dla DeSciglo (fatalny mecz tego pana tak przy okazji) i nie wiem czy Calabrai nie faulował w polu karnym. Powtórki nie do końca wyjaśniły. Było widać brak Bonavetury i Bertolaciego.
Ogólnie bardzo słaby mecz. Liczę na dużo lepsze zawody w Turynie

Rivera | 07.11.2015 23:05

Oczywiscie, ze TOP3 nadal w zasiegu. Atalanta to nie jest slaby zespol i z nimi pkt mozna stracic. Jutro w najgorszym wypadku bedziemy tracic 6 pkt do 3. miejsca. Czy to duzo? Jesli powygrywamy mecze z zespolami z dolu tabeli (do konca roku tylko z takimi sie mierzymy nie liczac Juve) do konca roku to kto wie.

NewMaldini | 07.11.2015 23:06

@Rivera

Calabria jest młody, ma talent i być może będzie wielką postacią w przyszłości, ale nie oszukujmy się, De Sciglio to na chwilę obecną o dwie klasy lepszy obrońca.

MateuszDabrowsk | 07.11.2015 23:17

Milan zagrał fatalnie. Niestety, ale ciężko będzie nawet o pierwszą 5. Atalanta zasłużyła na wygraną.

martialmagnifiq | 07.11.2015 23:28

Milan  nie ma szans na top3 bo jest lata świetlne za trójką Juve,Roma,Napoli.Po Gigiego zgłosi sie jakiś gigant i młody Włoch szybko czmychnie z tonącaego okrętu bez perspektyw.

Jak nie wejdzie jakiś bogaty SZejk do MIlanu który wyłoży jak w CIty 300 mln na transfery zawodników z topu i trenera to nie ma szans na odbudowe klubu.Do MU przyszedł LVG dostał worek z pieniędzmi i natychmiastwo przywrocił LM na Old Trafford.
To samo musi sie stać w MIlanie.

superpat | 08.11.2015 08:38

Pół rezerwowy sklad Milanu remisuje, a opinie sa takie, ze srodek tabeli, poczekajmy co bedzie dalej.

pelus33 | 09.11.2015 01:27

atalanta zagrala kapitalnie szybsza i pewniejsza pilka od na szcesliwie uratowalismy 1 pkt powinno to dac duzo domyslenie Mihajloviciovi........de sciglio xza duzo bledow popelnia ostatnio i mogla byc czerwien calabria jest talentem ale brak mu jeszcze doswidczenie brakowalo srodkowej lini i wykonczenia.....gratki dla atalantyzagrali super mecz a myslalem ze beda to latwe 3 pkt wcaz brakuje balo  i meneza.........szkoda tez ze de jong zadko gr montopronto sie rozkreca ale brakuje mi twarej gry de jobga w ssrodku